Міфологізм в американській літературі | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Міфологізм в американській літературі

Міфологізм в американській літературі 1960-80х років у постмодернізмі. Роман Дж. Апдайка ”Кентавр”. Провінційна Америка у світовому контексті. Міф і реальність у творі. Кентавр Хірон і весь світ небожителів та героїв - казкова версія, героїзований варіант давньої людської історії. Міфологічний паралелізм як структурна основа “Кентавра”. Функції міфу в романі: контраст, сатиричне загострення думки. Ідея сенсу людського існування. Творчість Дж. Барта. Триптих “Химера” - варіювання стародавніх міфів про Шехеразаду, Персея й Беллєрофона. Звернення автора до першооснов, витоків мислення. Шарж як художній прийом Барта. Потрактування міфу як плинної нескінченної реальності.

Новела “Ентропія” Т. Пінчона - своєрідне іронічне дослідження сучасної дійсності. Міфологічна символіка як основа оповіді: вечірка Маллігана триває 40 часів, інтелектуал Каллісто (майже Каліпсо, муза історії) будував 7 років оранжерею, сусід Соул нагадує пророка Саула тощо. Головна ідея твору - теза про невідворотній поступ сучасного суспільства до бездуховності.

Повість Д. Бартельма “Білосніжка”. Прийоми своєрідної інтерпретації відомого казкового сюжету. Специфіка художніх характерів у Д.Бартельма. Елементи псевдогероїчного, псевдопоетичного, псевдоміфічного в повісті. Європейський постмодернізм.

Міфологічні оповідні схеми в постмодерністській літературі як завершення фабульної, сюжетнокомпозиційної, ідейної структури твору. Ігрова інтерпретація знайомих міфологічних фабул як структурносмислова домінанта жанру, “матриця” оповідного сюжету. Постмодерністський історикоміфологічний роман з його ідеєю руйнування будьяких жорстких і однозначних схем, поглядів, думок. Підміна суспільної ідеології системою новітньої міфології - найголовніша функція постмодерністського художнього жанру

Збережи - » Міфологізм в американській літературі . З'явився готовий твір.

Міфологізм в американській літературі

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.