Міфи Еллади | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Міфи Еллади

Майже кожен народ із давніх-давен має перекази, де реальне переплітається з фантастичним. У міфах діють боги й напівбоги, титани, фантастичні тварини, відбуваються різні дива. У багатьох давньогрецьких міфах розповідається про народження богів. Це істоти, які в уяві людей поєднувалися з різними природними явищами: громом, блискавкою, сонцем, водою. Давні греки уявляли вищих істот схожими на людей. Вони також придумали міфи про походження людей.

В одному міфові розповідається, що людей створили боги, а в іншому — що люди з’явилися після всесвітнього потопу. Також є багато міфів про різних героїв: Геракла, Персея, Ахілла, аргонавтів. Вони були сильні й мужні, розумні й хоробрі, тому після смерті на їхніх могилах інколи будували храми. Фантазія давніх греків створила кентаврів, Мінотавра, грізну Горго-ну з гадюками замість волосся, семиголову лернейську гідру, пса Кербера.

Два відомі поети Гесіод і Овідій першими записали для людей перекази давніх греків. Після них багато письменників і художників брали теми для своїх творів із міфів.

Міфи, які сподобались

Мені дуже сподобалися слов’янські та давньокитайські міфи. У міфі про Прадуб розповідається, що таке Вирій. А то бабуся каже: «Полетіли пташки у вирій», а я не знаю, що це таке. Виявляється, коли виросло розкішне й могутнє Першодерево, то на його крислатому гіллі розцвіли плоди невмирущі, а довкола стало світло й весело — так і з’явився Вирій, який створив Сокіл. Це було місце, звідки пішло творення світу.

А ще про Білобога й Чорнобога цікавий міф. Жаль тільки, що, виявляється, Добра не може бути без Зла, а Правди без Кривди. Так із самого початку світу створив Сокіл-Рід, тому що «інакше — не знатимуть, що таке Життя».

У давньокитайському міфі про Паньгу теж говориться про створення світу. Цей велетень створив небо та багато тисячоліть працював, щоб небо й Земля не зійшлися разом, а коли помер, то усі частинки його тіла стали чимось важливим: дощем, росою, горами, дорогами, ріками. Паньгу віддав себе, щоб світ був багатим і прекрасним.

Збережи - » Міфи Еллади . З'явився готовий твір.

Міфи Еллади

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.