Метаморфози поема создавшая Овідію світову славу | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Метаморфози поема создавшая Овідію світову славу

Публий Овідій Назон - римський поет, молодший із плеяди видатних поетів епохи Августа. Вся літературна творчість Публия Овідія Назона можна розділити на три етапи: любовна поезія («Любовні вірші»), міфологічна поезія («Метаморфози» і «Фасти») і вірші років вигнання («Скорботні елегії», «Послання з Понта»).

Припускають, що «Наука любові» Овідія послужила причиною катастрофи, що осягла його наприкінці життя. Серпень, стремившийся відігравати роль охоронця чистоти вдач, заслав 50-літнього поета (в 8 р. н.е.) у місто Томи на березі Чорного моря (нинішня Констанца), де Овідій провів останні десять років життя, нудячись болісною тугою за батьківщиною, і де він закінчив свої дні, так і не дочекавшись дозволу повернутися в Рим. Популярність Овідія була дуже велика за всіх часів. Його сюжети послужили матеріалом для створення багатьох віршів, новел, опер, балетів. У російській літературі ім’я Овідія пов’язане з ім’ям Пушкіна, що у період південного вигнання часто зіставляв свою долю з його долею

Метаморфози - поема в гекзаметрах, що створив Овідію світову славу. Вона складається з п’ятнадцяти книг. Сюжетним стрижнем для безлічі міфів і переказів, що становлять поему, є міфологічна тема перетворень. Починаючись оповіданням про створення миру - першому «перетворенні» (первозданного хаосу в космос), поема закінчується останнім «перетворенням» - перетворенням Юлія Цезаря в комету, згідно офіційно визнаної в Римі версії. Між цими двома «метаморфозами» розташована величезна кількість найрізноманітніших сказань, переказів і міфів. У чималій частині своєї запозичені із грецьких джерел, вони оригінально перероблені Ор ‘дием і приєднаний друг до друга з більшою композиційною майстерністю.

Своїми вдачами боги в Овідія нагадують його римських сучасників. Боги розділені на сильних - «патриціїв» і подчиненних їм - «плебеїв», які живуть на небі відповідно до своєму рангу. Так само як верхи римського суспільства, небожителі займаються інтригами, беруть участь у любовні пригодах

Скорботні елегії - один з основних віршованих циклів, створених у вигнанні. Туга за батьківщиною й близьким, звертання до відданої дружини, вдячність друзям, які залишилися вірними в нещастя, і гіркота образи на невірних, благання про заступництво, скарги на сувору природу чужини й вага самітності, нарешті, хвала поезії, Музі, єдиній утішниці в сумі, - таке зміст «Скорботних елегій». У четвертій книзі Овідій розповів про своє життя у вірші за назвою «Автобіографія».

Збережи - » Метаморфози поема создавшая Овідію світову славу . З'явився готовий твір.

Метаморфози поема создавшая Овідію світову славу

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.