Людське життя - найвища цінність | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Людське життя - найвища цінність

Твір за баладою Ф. Шиллера «Рукавичка». Які гарні старовинні балади! Читаючи їх, уявляєш лицарські турніри, лицарів у обладунках, прекрасних дам, для яких і виспівують балади молоді співаки з лютнями… Кожна балада — це маленька розповідь про життя, про велике кохання або геройський вчинок. Балада — не тільки красива легенда, у ній завжди є мораль, яку читач має знайти сам. Такою є балада великого німецького поета Фрідріха Шиллера «Рукавичка». Це історія про молодого лицаря, який жив за часів французького короля Франциска. Шиллер змальовує жорстокі забавки середньовіччя, коли королівський двір розважався, споглядаючи, як дикі звірі розривають один одного. Лев, тигр, барси — страшні хижаки, випущені на арену задля втіхи пихатого лицарства.

Щоб похизуватися перед усім королівським двором коханням прекрасного юнака, одна з дам впустила рукавичку на арену до диких звірів. Безсердечна красуня зажадала від свого лицаря, якого звали Делорж, щоб він підняв її і повернув, якщо справді закоханий у неї, Делорж був лицар сміливий і молодий, він пішов до страшних звірів і узяв рукавичку. Навіть звірі відчули його внутрішню силу — і не наважилися напасти. Делорж повернув рукавичку красуні, але і сказав, що нагороди не потребує…

Лицар відмовився від законної нагороди за свій героїчний вчинок — від поцілунку. Заради коханої він зробив би все, що завгодно, навіть віддав би життя, щоб її захистити. Але як вибачити її бездушне хизування, її холодну гру, в якій немає місця коханню? Як зрозуміти, що заради хвилинної втіхи вона ризикувала життям Делоржа, адже ніхто не знав, що звірі не розірвуть відважного лицаря.

Шиллерова балада не тільки про кохання — вона про ціну людського життя. Середньовічні лицарі йшли на ризик і смерть заради свого короля, церкви або Прекрасної Дами. Вони гинули у хрестових походах, у кривавих війнах. Людське життя коштувало у ті часи недорого. Шиллер розповідає легенду про лицаря Делоржа і його даму для того, щоб читач зрозумів: не можна грати зі смертю, платити чужим життям заради особистої примхи. Кохання до людини — це насамперед бажання бачити її живою, здоровою і щасливою.

Треба завжди думати, як відіб’ється твоя поведінка на іншій людині. Чи не загрожує вона життю твого друга, сусіда? Треба берегти життя один одного, тоді світ навкруги нас буде безпечним для всіх. Життя — це найбільша цінність на землі!

Збережи - » Людське життя - найвища цінність . З'явився готовий твір.

Людське життя - найвища цінність

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.