Любов допомагає зберегти честь і достоїнство (по повісті А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”) (1) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Капітанська дочка” | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Любов допомагає зберегти честь і достоїнство (по повісті А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”) (1) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”

Щиросердечна чистота Гринева і його чуйність видні у відношенні до Маші: він кинувся на її захист перед Швабриным, порахував своїм боргом відстоювати честь і достоїнство Маші. Після доби безпам’ятства через дуель Гринев був несказанно радий побачити біля своєї постелі Марью Іванівну, «ангельський голос її» привітав його, Гринева охопило таке «сладостное почуття» радості, що він відразу зізнався у своїх почуттях Марье Іванівні. Знаючи «вдачу й напрям думок батька», Гринев припустив, що любов його «не занадто його торкне, і що він буде на неї дивитися як на примху парубка». Він не помилився у своїх припущеннях.

Любов до Маші зм’якшила навіть відношення Гринева до Швабрину: він з ним помирився в перші ж дні після видужання. Гринев занадто був щасливий, щоб зберігати в серце ворожість: «будучи від природи не злопам’ятний», він щиро простив Швабрину сварку й рану, що від нього одержав: «У наклепі його бачив я досаду ображеного самолюбства й відкинутої любові й великодушно вибачав свого нещасного суперника».

Сумніву Гринева в тім, що батько заборонить йому женитися, були обґрунтованими. Батько відповів, що потрібно захищати батьківщину, а не влаштовувати дуелі. Думаючи, що це Савельич повідомив батьків про двобій, Гринев «дарма образив його докором і підозрою» і потім просив у нього прощення. Савельич захищав Петра перед його батьком: «А що з ним трапилася така оказія, те б молодцеві не докору, кінь і про чотири ноги, так спотикається».

Коли Гринев запропонував Маші з’єднати свої долі всупереч благословенню його батьків, Маша не погодилася, заплакала й побажала Гриневу щастя в житті.

Любов Гринева «розпалювалася в самоті й година від години ставала… тягостнее», і тільки подальші події, «имевшие важливий вплив на все життя» Петра, дали його душі «сильне й благе потрясіння», допомогли йому зберегти свою честь і достоїнство й прожити гідне життя разом з улюбленої.

Збережи - » Любов допомагає зберегти честь і достоїнство (по повісті А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”) (1) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Капітанська дочка” . З'явився готовий твір.

Любов допомагає зберегти честь і достоїнство (по повісті А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”) (1) - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.