Література і світ природи за повістю «Мауглі» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Література і світ природи за повістю «Мауглі»

Яка країна надихнула Р. Кіплінга на створення чудових творів і чому саме вона? Згадайте, як і чому Р. Кіплінг написав «Мауглі»? Які негативні і позитивні риси характерні для людського суспільства і жителів джунглів? У людському суспільстві панує любов і дружба, Доброзичливе ставлення один до одного, взаємодопомога, взаєморозуміння, вірність обіцяному речі, але також і злість, заздрість, бажання обдурити, грубість, підлабузництво. Майже так само ми можемо охарактеризувати і ставлення жителів джунглів. Гидко читати про шерхановском підлабузники Тютюн, і сам Шер-Хан викликає негативні почуття і тому що втручається в життя вовків, і тому що злий, жорстокий, заздрить всім, робить підлі вчинки. Якби мова йшла про людей, то можна було б сказати, що у нього руки загребущі, а очі заздрять. Викликає повагу своїми діями Багіра, і, вовки, які врятували людського дитинчати.

Між звірів теж існують добрі і злі, вони допомагають один одному, поважають старших, вони, як Акела, оберігають честь зграї.

Навіщо Багіра посилає Мауглі за Червоним Квіткою? Багіра попереджає Мауглі, що деякі звірі ненавидять людського дитинчати. Якщо Акела помилиться на полюванні, Зграя повстане проти нього і проти Мауглі теж. Багіра радить Мауглі принести Червоний Квітка, вогонь, і тоді хлопчик буде мати товариша, більш сильного навіть ніж Балу, ніж сама Багіра, або ті з зграї, хто прихильно ставиться до людського дитинчати. Ні одна істота в джунглях не наважилося б на назву вогню справжньою назвою, так як страх був сильніший. Маючи Червоний Квітка, Мауглі міг нікого не боятися, навіть Шер-Хана.

Визначте тему і головну думку твору Р. Кіплінга “Мауглі”. Тема літературного твору - те, про що йдеться в ньому, про що розповідає автор. Отже, тема - у заголовку; Мауглі потрапляє до зграї, що живе в Джунглях за своїми законами. Головна думка - людина може жити лише серед собі подібних, людське перемагає в людині, тому й Мауглі повертається до людей.

Акела - Ватажок Зграї. Великий сірий самотній вовк був сильним, мудрим старим. Вже багато років він водив Зграю. Він багато знав про людей, а також дотримувався законами джунглів. Мова йшла про людський дитину. Вислухавши Балу, який мав намір заступитися за хлопчика, Багіру, яка сказала, що вбивство дитини - це ганьба, старий мудрий вовк Акела звернувся до Балу. Вовк сказав, щоб той виховав Мауглі гідним сином вільного племені.

Акела відчував, Що сили поступово залишають його, що колись він стане дуже слабким і вовки вб’ють його, і новий ватажок стане на його місце, щоб у свій час випробувати таку ж долю.)
Акела помилився на полюванні. Старий вовк розуміє, що проти нього була змова, який спровокував Шер-Хан: йому запропонували кинутися на не загнаного оленя, щоб довести справу до кінця. Він викликає вовків на поєдинок. Акела не боїться, принаймні, так здається, тому що він не може показувати ворогам свою слабкість. Ватажок зграї стає на захист Мауглі. Він переконливо доводить, що закон джунглів не дозволяє вбити його, так як він жив разом зі зграєю, їв їх їжу, спав разом з ними, заганяв дичину. Якщо вони вирішать вбити людського дитинчати, нехай забирають його, Акела, життя. Він нагадує зграї про її честі і каже: щоб зберегти її, треба лише прислухатися до поради свого ватажка - відпустити Мауглі до своїх, а «я вас ні одним зубом не трону, коли настане мій час помирати. Я помру без бою … »

Багіра, мудра, справедлива чорна пантера, поважала Акела, і тому вона звертається за допомогою до Мауглі. Акела і сам відчув, що йому, старому, немічному вовку, потрібна допомога. Він розраховував на щире серце Мауглі. Акела ніколи не просив для себе нічого, сам допомагав іншим, але зараз він «з надією подивився на Мауглі». І хлопчик допоміг Акела, він подолав його і своїх ворогів за допомогою Червоного Квітки.

Збережи - » Література і світ природи за повістю «Мауглі» . З'явився готовий твір.

Література і світ природи за повістю «Мауглі»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.