Квіти зла. Гете про Новаліса | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Квіти зла. Гете про Новаліса

У першому розділі “Передчуття” Генріх ще не усвідомлює свого призначення. Він — лише юнак, у родині якого чоловіки бачать дивний сон. Але його долю визначено. Відправившись разом із матір’ю в подорож, Генріх чує від попутників легенди про поетів, про їх владу над людьми і силами природи. Дорогою він знайомиться з відлюдником, який дарує йому старовинну книгу, на сторінках якої він із здивуванням знаходить себе і наново бачить свій сон про Блакитну Квітку, яка зростає в печері. Тепер мотив Божественного призначення звучить на повний голос.

У далеких краях Генріх знайомиться з поетом Клінгсором та його донькою Матильдою. Молоді пристрасно закохуються одне в одного, та незадовго до весілля Матильда помирає. Смерть Матильди — теж вирішена наперед. В останній частині роману “Звершення”, що залишилась недописаною, Генріх, переживаючи смерть коханої, шукає порятунку у Природи. В глибокій самотності він блукає в горах, і Матильда подає йому знак про свою присутність. Надалі вона неодноразово буде з’являтися Генріху у вигляді різних жінок, даруючи йому натхнення.

Роман — не автобіографічний. Та як романтик поет проводив суб’єктивну тотожність між собою і своїм героєм. Генріх з його екстатичним служінням ідеальній красі відповідає етичній і естетичній позиції самого Новаліса.

На основі власної трагедії Новаліс народжує індивідуальний міф про Поета взагалі.

Pages: 1 2

Збережи - » Квіти зла. Гете про Новаліса . З'явився готовий твір.

Квіти зла. Гете про Новаліса

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.