Короткий зміст драми Шиллера «Вільгельм Телль». Дія І | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Короткий зміст драми Шиллера «Вільгельм Телль». Дія І

Ява 1, На березі озера поблизу кантона Швіц рибалка, альпійський мисливець, вівчар в очікуванні негоди стають свідками несправедливості імперського фохта Геслера. їхній земляк Баумгартен покарав (зарубав сокирою) ґвалтівника (кастеллана з австрійського замку Росберг) своєї дружини. Тепер його переслідують люди ландфохта. Рибалка співчуває Баумгартену, але відмовляється перевезти його через озеро, бо боїться загинути через негоду. З’являється Телль з лукомсамострілом. Він наважується порятувати від переслідувачів селянина, сідає в човен і, долаючи шалений вітер і високі хвилі, дістається до протилежного берега.

Ява 2. У Штайнені. Кантон Швіц. У будинку Вернера Штауффахера перебуває Пфайфер із Люцерна, прихильник імператора, ворог австрійських Габсбургів. Господар прощається з ним. Штауффахер і його дружина Гертруда говорять про загрозу родинному миру й спокою, спричинену діями Геслера, який заздрить їхньому благополуччю. Дружина радить чоловікові “сбросить этот небывалый гнет”. Штауффахер боїться кровопролиття, але згодом погоджується з думкою дружини.

Ява 3. Будівництво фортеці. Наглядачі знущаються над робітникамиселянами (”Безбожное насилье”). Підвали під баштами призначено для ув’язнення непокірних. На будівельному майданчику з’являється Телль. Його не лякають розповіді про підвали: “Что руки строили — низвергнут руки”. З’являються слуги Геслера й оголошують новий наказ: схиляти голову перед настромленим на палю капелюхом ландфохта, проявляючи в такий спосіб покірливість і прихильність до імператора. Хто порушить наказ, буде позбавлений майна й свободи. Цей наказ обурює робітників. Штауффахер закликає Телля повстати проти насилля.

Ява 4. Будинок Вальтера Фюрста (тестя Телля, селянина з Урі). Арнольд Мельхталь, вигнанець, дізнається про трагічну історію осліплення свого батька, покараного за наказом ландфохта за зухвалість сина. Мельхталь насмілився чинити опір ландфохту (перебив пальця його служнику), який вирішив відібрати в них волів С”…Жестокий фохт все отнял у него. // Один лишь посох он ему оставил, //Чтоб наг и слеп под окнами скитался”…). Штауффахер, Мельхталь, Вальтер Фюрст домовляються про зустріч представників усіх кантонів для прийняття спільного рішення щодо засобів протистояння наругам ландфохта. Спільники тиснуть один одному руки. Зібрання представників Швіца, Урі, Унтервальдена відбудуться в горах на галявині під назвою Рютлі.

Т. П. Матюшкіна, кандидат педагогічних наук, доцент Чернігівського обласного інституту педагогічної освіти

Збережи - » Короткий зміст драми Шиллера «Вільгельм Телль». Дія І . З'явився готовий твір.

Короткий зміст драми Шиллера «Вільгельм Телль». Дія І

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.