Короткий нарис про В’єтнам | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Короткий нарис про В’єтнам

В’єтнам - (офіційна назва СОЦІАЛІСТИЧНА РЕСПУБЛІКА В’ЄТНАМ) .

Країна розташовується уздовж східного берега Індокитайського півострова в південно-східній Азії. Максимальна довжина країни з північно-заходу на південний схід - близько 1 650 км, і максимальна ширина зі сходу на заході - близько 550 км на півночі й близько 340 км на півдні. В’єтнам граничить на півночі з Китаєм; на сході й півдні розташовані Тонкинський затока й Південно-китайське море; на південно-заході Сіамська затока; на заході розташовані Лаос і Камбоджа (Кампучия) . Столицею країни є Ханой. Площа країни - близько 331 041 квадратних кілометрів. Населення - 74 545 000 (за даними на 1995 рік) .

Земля

На півночі країни щільно заселена дельта Червоної ріки є основною житницею, де культивується основна зернова культура країни мал. Червона Ріка й припливи регулярно піддаються серйозним великим повеням, одночасно будучи зрошення полів і шляхами транспортування вантажів. Родюча дельта Меконгу майже в чотири рази більше, ніж дельта Червоної ріки і є однієї з основних рисопроизводящих областей у світі. Річні повені в дельті Меконгу, на відміну від повені в дельті Червоної, відбуваються регулярно й збільшують родючість землі, щороку приносячись нову землю й іл. Крім того, у країні є плантації цукрового очерету, бананів, і кокосових горіхів у дельті Меконгу. Вузька берегова рівнина довжиною близько 1 000 км з’єднує ці дві основні річкові дельти.

В’єтнам має тропічний мусонний клімат з гарячими зимами на півдні й холодних зимах на півночі. Річна середня температура на півночі (Ханой) -23° і на півдні (Хошімін) . - 27°. Середні річні опади (головним чином у період із травня по жовтень) - 1 500 - 2 000 мм. Тайфуни трапляються на півночі й південно-заході.

Майже одна третина загальної площі країни - під тропічними вічнозеленими й субтропічними листяними лісами дуба, бука, каштана, сосни, тику. Бамбук широко розповсюджений як у лісах, так і уздовж рік. Мангрові ліси поширені в приливних берегових рівнинах, а трав’янисті савани покривають плоськогір’я й плато на південно-заході. Більші площі знівечені варварськими способами землеробства (вирубки й випалювання) , також бомбуваннями й гербіцидами, що використовувалися збройними силами США під час в’єтнамської війни, хоча розорені області згодом піддалися відновленню (рекультивації) . Біля однієї п’ятої загальної площі країни використовується в сільському господарстві.

Північний В’єтнам багатий мінеральними ресурсами, особливо антрацитом і кам’яним вугіллям. Інші мінерали виявлені на півночі, у тому числі залізна руда, свинець, цинк, боксит, мідь, хромові руди, вольфрам. олово. Невеликі запаси нафти знайдені на південному узбережжі.

Населення

В’єтнамці - переважна етнічна група, становить майже 90 відсотків загального населення. До національних меншостей на півночі ставляться китайці, тайськоязичное населення (вихідці з Таїланду) . До національних меншостей на півдні ставляться етнічні групи, що проживають на нагір’я, а також кхмери (камбоджійці) . Офіційна мова - в’єтнамський. Крім того, використовуються також французький, китайський, англійський і кхмерський. Основна релігія - буддизм, що переважає філософія - конфуціанство. Інші релігійні конфесии - римсько-католицька, іслам і протестанти.

Рівні народжуваності й смертності у В’єтнамі, а також середньорічний приріст населення порівняно високі за світовими стандартами, але порівнянні з аналогічними показниками інших країн у Південно-східній Азії. Біля двох п’ятих населення молодше 15 років. Передбачуваний строк життя приблизно 66 років.

Під час війни 1955-1975 відбувся значний відтік населення із сільських районів країни в міста, особливо на півдні. До кінця ХХ сторіччя одного п’ята населення проживає в містах. Після падіння Південного В’єтнаму в 1975 близько 1 мільйона біженців покинуло країну. Число біженці, що виїхали з В’єтнаму після цього, оцінюється ще в один мільйон, у тому числі багато етнічних китайців. В 1976 керівництво країни початок здійснювати план переселення 10 мільйонів чоловік з міст у сільські "нові економічні зони, " особливо на півдні. Між 1976 і 1986 було повідомлено, що більше 4 мільйонів чоловік були переселені в “нові економічні зони” .

Економіка

В’єтнам має централізовану планову економіку, що в основному базується на сільському господарстві. Політика колективізації й націоналізації здійснювалася найчастіше неефективно, а корумпована бюрократія перешкоджала економічній реконструкції з моменту закінчення війни в 1975. Проте, з 1986 у В’єтнамі починається зрушення убік економіки, заснованої на ринкових відносинах і дозволяються приватне підприємництво. Проте, валовий національний продукт на душу населення залишається одним з найнижчих у світі.

У сільському господарстві, що дає більш ніж одну чверть валового внутрішнього продукту, зайнято майже три чверті робочої сили. Керівництво початок допуськати продаж надлишкового зерна на відкритий ринок наприкінці 1980-х, і В’єтнам знову почав експортувати рис після років недостачі. Значна частина орної землі використовується для вирощування рису (до двох урожаїв у рік у багатьох областях) . Крім того, у країні вирощують маніоку, солодка картопля, арахиси, сорго й зерно (маїс) . Державні колективні господарства вирощують кава, чай, каучуконоси (на експорт) , а також цукровий очерет, сою, кокосові горіхи. Свині й худоба - основні свійські тварина.

Морепродукти (риба й молюськи) із внутрішніх вод і Південно-китайського моря є другим найбільш важливим джерелом продуктів харчування після рису, а також важливими експортними товарами.

Видобуток корисних копалин і виробництво дають більше один п’ятої ВНП, але використовують тільки одного десяту працюючого населення. Основна частина промисловості країни концентрується на півночі.

ГЕС - основне джерело електрики, але одержувана потужність недостатня для задоволення потреб країни.

В останні роки В’єтнам почав залучати інвестиції з різних азіатських і західних країн. Імпортуються переважно паливо, сировина, устаткування, продовольчі товари; експортується в основній сировині й ремісничі вироби.

В’єтнамська етнолингвистичеськая спільність оформилася близько 200 до н. е. у незалежному королівстві В’єтнам, що пізніше була анексована (захоплена) Китаєм. В I столітті н. е. королівство Фунан, що перебувало під істотним впливом Індії, захопило значну частину області дельти Меконгу, але в VI-М сторіччі ця держава зникла. В 939 році північ країни, нарешті, звільнився від китайського правління. В’єтнам відбив три вторгнення монголів в XIII-М сторіччі, але був повторно захоплений Китаєм в 1407 році, після чого національний опір звільнив країну від китайського панування в 1428 році. В епоху правління династії Ле границі В’єтнаму поступово були просунуті до півдня. В 1757 році країна розділилася на дві частини, і возз’єднання не відбулося до 1802 року, коли генерал Нгуен Анх став імператором.

У другій половині XIX-Го сторіччя В’єтнам поступово був завойований Францією, що керувала країною як колонією ( 1883-1939) , а потім як володінням ( 1939-45) . В 1945 комуністи під керівництвом Хо Ши Мина оголосили незалежність В’єтнаму. Протягом семи років французькі війська вели війну у В’єтнамі проти партизанів на чолі з Хо Ши Мином. Це була перша індокитайська війна, що закінчилася перемогою партизанів під Дьен Бьен Фу 7 травня 1954. Угода про перемир’я було підписано в Женеві 21 липня 1954, при цьому був застережений тимчасовий поділ країни демаркаційною лінією на широті 17 паралелі. Країна була знову розділена на дві частини: Північний В’єтнам, підтримуваний СРСР і Китаєм, і Південний В’єтнам, підтримуваний США. Діяльність північно-в’єтнамських партизанів і комуністів на півдні В’єтнаму викликала інтервенції США й другу індокитайську війну 1955-75 гг. Наслідку війни були жахливі: людські втрати й руйнування із працею піддавалися підрахунку. Угода про припинення вогню було підписано в 1973, і війська США були виведені із країни. Громадянська війна незабаром відновила, і в 1975 уряд Північного В’єтнаму, здійснило повномасштабне вторгнення в Південний В’єтнам, що закінчилося падінням южновьетнамського уряди й створення комуністичного уряду Південного В’єтнаму. 2 липня 1976 два В’єтнам були об’єднані в Соціалістичну Республіку В’єтнам.

Pages: 1 2

Збережи - » Короткий нарис про В’єтнам . З'явився готовий твір.

Короткий нарис про В’єтнам

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.