Китай | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Китай

ВСТУП.

Китай… Древня й небагато загадкова країна… Для більшості з нас перша зустріч із Китаєм відбулася ще в дитинстві, для когось вона почалася з казки про мистецьки зробленого солов’я, що жив у палаці китайського імператора, для когось зі шкільних уроків, де довідалися про великі винаходи китайців компасі, поросі й папері, і, звичайно, багато хто хотіли познайомитися із цією країною ближче…

П’ять тисяч років Китайської цивілізації, і всього сорок років Китайській Народній Республіці, породженою революцією. А задовго до цієї перемоги ми довідалися, про боровшейся за волю, проти агресії чужоземців.

1949 рік відкрив нам нову вільну країну. Ми дивилися документальні фільми Романа Кармена, читали нариси Костянтина Симонова, слухали оповідання людей, що побували там. Ми знайомилися з найдавнішими мистецтвами Китаю на виставках художника Сюй Бей Хуна.

Сьогодні Китай - це країна об преодолевшая важкі наслідки "культурної революції", трагедії, що не мала нічого загального ні з культурою, ні з революційними традиціями; це країна соединившая в собі стара й нове, стародавність і сучасність, молоде й віджиле, що часом заважає йти вперед. Все це почало рухатися сьогодні й створило атмосферу змін, що характеризує нинішньої день країни.

ГЛАВА ПЕРША.

Політичне й економічне становище Китаю.

КНР - розташована в Центральній і Східній Азії. На сході обмивається водами Жовтого, Східно-Китайського й Південно-китайського морів Тихого океану. У берегів Китаю є багато островів, серед них найбільш великий Тайвань і Хайнань. Китай граничить більш ніж з десятьома державами: на Півночі - з Монголією й Росією, на Заході - з Казахстаном і Афганістаном, на Південно-заході з Індією, Непалом, Бутаном, Бірмою, Таїландом, Лаосом, В’єтнамом, на Сході з Кореєю, має морську границю з Філіппінами і Японією. Довжина якої приблизно дорівнює 11 тис. км (а включаючи довжину берегових ліній островів - 21 тис. км) . Довжина ж сухопутних границь становить близько 15 тис. км.

З найдавніших часів Китай зв’язував країни Європи й Центральної Азії через нього проходив знаменитий "Шовковий Шлях". А в ХIХ столітті Росію й Китай зв’язує будівництво залізничної магістралі в Північно-Східній частині країни це була Китайська Східна Залізниця (КВЖД) , що після 1904-1905 г. г. перебувала під спільним керуванням Росії, Китаю і Японії, а згодом була безоплатно передана владі Маньчжоу-Го. Зараз Росію, Китай і Японію зв’язують нові авіалінії й жваві морські шляхи. Найбільший порт Китаю-Шанхай, місто, що зв’язує республіку з усіма країнами миру: Америкою, Англією, Францією, Бразилією, Канадою, Австралією й іншими. А в 1984 році Китайський уряд вирішив відкрити для зовнішнього миру 14 приморських міст, що одержали право прямих зовнішньоекономічних зв’язків. Були також створені чотири вільні економічні зони. Найбільша з них Шеньчжень - перебуває недалеко від Гонконгу.

Відповідно до конституції 1982 року Китай є соціалістичною державою демократичної диктатури народу, керованою робітничим класом (через комуністичну партію Китаю) і заснованим на сполучнику робітників і крестьян. у країні встановлений соціалістичний лад. Вся влада належить народу, що здійснює державну владу через Всекитайські збори народних представників (ВСНП) і Місцеві збори народних представників (СНП) різних щаблів, які відповідальні перед народом і перебувають під його контролем. Вони створюються в провінціях, автономних районах, повітах, містах і волостях.

Частина повноважень глави держави поряд з постійним комітетом ВСНП виконує Голова КНР (громадянин Китаю, що досяг 45 років, що має право обирати й бути вибраним; він може займати свою посаду не більше двох строків) . У даний момент Представником КНР є Ян Шанкунь Вищий виконавчий орган влади - Держрада КНР, вона формується ВСНП і йому підзвітний, ськладається із прем’єра, заступників і комісій.

Всі члени Держради можуть також займати свою посаду не більше двох строків. У цей час пост прем’єра Чи займає Пін.

Крім того, існують Місцеві народні уряди, які є Державними адміністративними органами на місцях. Вони відповідальні перед СНП рівного щабля. На провінційному й повітовому рівні до ськладу народного представництва входить голова (волостной старшина й селищний староста) і його заступник.

Всі збройні сили, ськладаються з Народно-визвольної армії (НОАК) , військ збройної народної міліції й народного ополчення, керованих Центральни військовим радою (ЦВС) , що ськладається з голів, його заступників і членів ради. У даний момент головою ЦВС є Ден Сяопін.

Провідною політичною партією країни є компартія Китаю, що відповідно до уставу КПК є авангардом китайських робітників і виразником інтересів багатонаціонального народу, що керує ядром справи соціалізму.

Конституція КНР і Устав КПК закріплюють існування в політичній системі країни демократичних партій, з якими КПК співробітничає на принципах "тривалого співіснування й взаємного контролю". Діяльність демократичної партії ориентированна на здійснення "чотирьох модернізацій" і возз’єднання Тайваню з Китаєм.

Найбільш великими партіями, у КНР, є: * Революційний комітет Гоміндану Китаю (РКГК) , створений в 1948 році його членами стають особи, що мають історичні зв’язки з Гомінданом.

Головний напрямок діяльності - сприяння приськоренню завершення великої справи об’єднання батьківщини, повернення Тайваню КНР, посилення зв’язків з діячами Гоміндану на Тайвани, у Сянчане (Гонконгу) і Аоминеві (Макао) .

* Демократична Ліга Китаю (ДЛК) , створена в 1941 році. Це сама велика демократична партія країни. Більшість членів становлять представники творчої інтелігенції, а одна з основних цілей ДЛК активна участь у створення в Китаї соціальної, матеріальної й духовної культури.

* Асоціація демократичного національного будівництва в Китаї (1945 рік) . У неї входять діячі промисловості й торгівлі. У своїй роботі асоціація наголошує на організацію консультацій з питань економічного вдоськоналювання керування народного господарства, підготовку фахівців у цій області. Асоціація діє спільно із Всекитайською Асоціацією промисловців і торговців.

* Китайська Асоціація сприяння розвитку демократії (1945 рік) .

Члени її - діячі культури й освіти, видавничі працівники. Асоціація ставить завдання активно допомагати налагодженню інформаційної служби в прикордонних районах країни.

* Китайська партія справедливості (1925 рік) . Це партія проживаючих за межами країни китайців. Нині більшість її членів - репатріанти й родичі китайців, що проживають за рубежем. Основні напрямки роботи: налагодження зв’язку з емігрантами, сприяння державним організаціям, що відають справами китайців за рубежем, робота з репатріантами й багато чого іншого.

* Суспільство третього Вересня (1944 рік) . Сучасна назва партія одержала в 1945 році на честь перемоги над Японією. Члени суспільства - учені й фахівці в області природних і технічних наук.

* Ліга демократичного самоврядування Тайваню. Створена в 1947 році. Головний напрямок роботи установка й розвиток контактів зі співвітчизниками, сприяння возз’єднання Тайваню з Китаєм.

Відповідно до уставу КПК Китай проводить політикові будівництва комуністичного суспільства, а головним завданням ставати поступове здійснення модернізації промисловості, сільського господарства, національної оборони, науки й техніки й перетворення Китаю в державу з високо розвитий культурою й демократією. Крім того, Китай приділяє серйозну увагу питанням зміцнення міжнародної безпеки, підкреслюючи, що країна має потребу в мирному оточенні для соціального будівництва. А в числі факторів, що викликають нестабільність називаються: "суперництво між різними силами діючі на світовій арені ; втручання деяких держав у внутрішні справи інших країн"; боротьба різних суспільних систем і ідеологій. Останнім часом глибокі зміни в Східній Європі й нова зовнішня політична доктрина США, що трактується як вихід за рамки стримування, дозволили говорити керівникам КНР про існування небезпеки, з боку капіталістичних країн стосовно Китаю, що може привести республіку до кризи подібному Російському. Не випадково по цьомуе відносини між Китаєм, Росією й Східною Європою помітно остудилися, а керівництво КНР проводить політикові, відповідно до якої кожна держава має право вибирати політичний, економічний і соціальний лад, всі держави, особливо великі, зобов’язані строго дотримувати принципів невтручання в справи інших країн. А якщо по яким або причинах виникне конфлікт між Китаєм і іншою країною (США, Японією або Росією) республіка не обмежиться мирним його рішенням і буде здатна застосувати будь-яку зброю аж до ядерного.

Pages: 1 2 3 4 5

Збережи - » Китай . З'явився готовий твір.

Китай

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.