Ким і за що покарано Родіона Розкольників? | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Ким і за що покарано Родіона Розкольників?

Розкольників покараний. Покараний двічі - Богом і людьми. За що Розкольників покараний людьми, зрозуміло - за подвійне вбивство й пограбування. За що він покараний Богом? За вбивство й грабіж?

Але борошна Раскольникова починаються ще до здійснення цих карних злочинів. За помисли про порушення Божих заповідей? Але каяття совісті звичайно починаються після здійснення вчинку. Так за що? Для відповіді на це питання потрібно згадати, чого намагався домогтися Розкольників. Самоствердження - «тварина я тремтяча або право що має?

» Безумовно, однак не це основне. Убити одну злу, мерзенну старушонку, павука, що ссе соки з людей, - для того, щоб на її гроші влаштувати щастя сотням людей, що гинуть? Розкольників не Робін Гуд, хоча й дає гроші Мармеладовым на похорони й городовому, щоб той допоміг обманутій дівчині. Це спонукання й учинки нормальної людини з незачерствілим серцем, які, до речі, Розкольників намагається придушити в собі за допомогою «логіки»: «Тьфу! А нехай!

Це, говорять, так і треба. Такий відсоток, говорять, повинен іти кожний всі твори на a l l soch © 2005 рік… Кудись… Відсоток! Славні, право, у них ці слова: вони теж заспокійливі, наукові». Основною метою Раскольникова, крім самоствердження, є «воля й влада, а головне влада!

Над всею тремтячою твариною, над всім мурашником!» Розкольників поставив метою своїх устремлінь влада, «доля» у Наполеона й інших «право имеющих», що вийшли «із бруду в князи». Однак людина, що поставила собі ціль досягти влади, що прагне до неї будь-що-будь, що знищує всі перешкоди на шляху до своєї мети, знищує й себе, втрачаючи людські якості. Така людина поступово перевтілюється в не-людь, монстра, стаючи їм не фізично, а морально, морально.

Про це написав ще в першій третині XX століття оксфордский професор Джон Рональд Руэл Толкиен у своїх філолофсько-моральних притчах Средиземского циклу, загальним обсягом більше двох тисяч сторінок, переведених на десятки мов (у тому числі й на росіянин) і пользующихся величезною популярністю в усьому світі… Втім, ми відволіклися. …Розкольників, керуючись прикладом Наполеона (вся його теорія про «тварин тремтячих і право имеющих» є лише виправданням шляхів досягнення Влади), також намагається досягти вершин влади й надходить досить прямолінійно: вони вбивають на шляху до влади, усуваючи перешкоди, ну і я вб’ю

Все це говорить про його недосвідченість. Але й отут Бог не карає Раскольникова (за всі прагнення до влади й злочину на шляху до неї люди відповідять на Страшному суді). Він карає його - це так - але карає, не караючи, карає в нагороду. Душу Раскольникова не черства, як в «право имеющих», вона здатна на людські пориви, про які я вже говорив. Саме за це Бог нагороджує Раскольникова, шляхом покарання допомагаючи йому вирватися з павутини спокус влади, куди героя вже майже затягло

Збережи - » Ким і за що покарано Родіона Розкольників? . З'явився готовий твір.

Ким і за що покарано Родіона Розкольників?

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.