Казки зі школи: Три кавунових насіннячка | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Казки зі школи: Три кавунових насіннячка

У деякому царстві, у деякій державі жили-минулого старий з бабою, і було в них три сини. Молодшого кликали Иванушкой. Жили вони не лінувалися, без утоми трудилися, ріллю орали так хліб засівали. Був в Иванушки маленький клаптик землі. День і ніч, не знаючи відпочинку, трудився він на цьому клаптику. Один раз, коли прийшла весна, Іван почав орати землю. Дивиться - по небу летить білий лебідь. Підлетів він до поораного поля, закричав і раптом каменем упав на землю. Підбіг Иванушка й бачить, що в лебедя зламане крило. Підняв він лебедя й дбайливо поніс додому. Розповів він своїм братам, батькові з матір’ю, як була справа.

- Треба, - говорить Іван, - урятувати такого гарного птаха!

А брати відповідають:

- Навіщо, - говорять, - лебедя лікувати? Однаково вмре. Заріж його й посмаж. Буде тобі бенкет.

Не послухав він їх, пішов лебедя лікувати. Довго доглядав за хворим птахом. Лебідь видужав і раптом мовить людським голосом:

- Спас ти мені життя, Иванушка, не погубив. Дам же я тобі три кавунових насіннячка, але непростих, а яких - довідаєшся сам.

І полетів.

Пішов Іван сіяти, та й не забув про три насіннячка. Посадив

усе. Через кілька днів кавуни зійшли, з’явилися зелені

листи, потягнулися батоги, розцвіли величезні квіти.

Иванушка трудився, не шкодуючи сил: вчасно їх полов, поливав. Так непомітно прийшла настав час збирати врожай. Кавуни поспіли, і були вони такі більші, яких у тих місцях ніколи й не бачили. Іван приніс їх додому.

- Є їх одному не можна, - сказав він.

Покликав він батька з матір’ю, братів і родичів на частування. Прийшли гості. Іван почав різати кавун, але він не піддавався. Тоді вдарив він по кавуні кулаком, він і лопнув, а з нього висипалося багато золотих монет, та й з інших теж. Поділився Иванушка багатством з усіма.

Наступного дня побачив він лебедя, якого врятував. Лебідь йому й мовить людським голосом:

- Ти, Иванушка, мене врятував, золотими монетами поділився з рідними, не поскупився. Так я тобі скажу, що недалеко від вас є замок, а в замку тім зачарований мідний єдиноріг із крильми. Це теперішня Василиса Премудра. Її стереже двенадцатиголовое чудо-юдо - Змій Горыныч.

І Іван запитав лебедя:

- А як же я її, Василису Премудру, расколдую?

- Ти, коли вб’єш Змія Горыныча, те скажи: «Лебідь білий, прилети, ти мені дуже допоможи». Скажеш ці слова, я й прилечу й расколдую неї.

Лебідь раптом замахав крильми й із бризами зник.

А Іван, спорядившись, відправився в довгий шлях. Іде він, іде й раптом бачить вовка з вовченятами. Хотів Іван убити їх. Натягнув лук і ледве було не пустив стрілу. Але вовк і вовчиця мовили людськими голосами:

- Не вбивай ти нас, Иванушка, пошкодуй наших детушек. Ми тобі придамося. Коли будеш у лиху, скажи: «Вовк і вовчиця, у мене лихо». Ми будемо отут як отут.

Ішов, ішов Іван і бачить на дереві яструба в гнізді. Зарядив він лук і ледве було не пустив стрілу. Яструб і мовить:

- Не вбивай мене! Я тобі більшу службу послужу. Скажи тільки: «Яструб, у мене лихо, лети сюди». І я отут як отут.

Іде, іде Іван і бачить нарешті замок. Заходить, а там єдиноріг із крильми, живий. А поруч Змій Горыныч стереже красуню Василису Премудру. Сховався Іван і помітив, що на правому плечі в Змія Горыныча сидить зіркий зеленоокий ворон, а поруч із ним пес злющий. Ворон раптом стрепенувся на плечі, пес наїжився. Змій Горыныч і дав батогом псові по

вухам, воронові - по пір’ях.

- Чому ти, ворон, стрепенувся, чому ти, пес, наїжився? Уже чи не чуєте ви Івана - селянського сина? Так адже він ще не народився, я дуну на нього - так від нього й пороху не залишиться.

Іван хотів було вискочити із притулку, вихопити свій меч і боротися, але згадав про зіркого ворона й злющого пса. Він вимовив чарівні слова:

- Вовк і вовчиця, у мене лихо. Яструб, у мене лихо, лети, лети сюди.

І раптом як з-під землі з’явилися вони. Вовк відразу напав на пса, яструб на ворона, а вовчиця допомагала Іванові здолати Змія Горыныча. Вовчиця кусала чудовиська, а Іван відрубував йому голови. Нарешті Іван і його друзі виграли битву.

Іван згадав, що карав лебідь і сказав:

- Лебідь білий, прилети, ти мені дуже допоможи.

Навколо все забризкало й з’явилася річка, а в річці плавали лебідонька й лебідь. Іван відрубав мечем ланцюг, на яку був прикутий Пегас. Лебідонька прийнялася расколдовывать Василису Премудру, а лебідь білий допомагав їй. Єдиноріг мідний захлопав крильми. Потім він піднявся в повітря й долілиць упала царівна. Вона була настільки гарна, що ні в казці сказати, ні пером описати. Місяць під косою блищить, а в чолі зірка горить. А лебідь звернулася в прекрасну дівчину - дочка Василисы Премудрої.

Іван незабаром женився на Василисе Премудрої й стали вони жити-поживати, так добра наживати, а лебідь білий знайшов собі лебідоньку, і з’явилися в них лебедята - біленькі й пушистенькие. Всі вони й дотепер живуть щасливо.

Іван і Василиса Премудра святкували своє весілля три місяці. І я там був, мед, пиво пив, по вусах текло, у рот не потрапило.

Шуайнат Шахмирова, 5-Б клас

зі школи № 15 р. Череповца

Збережи - » Казки зі школи: Три кавунових насіннячка . З'явився готовий твір.

Казки зі школи: Три кавунових насіннячка

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.