Казка Антуана де «Сент-Екзюпері кий принц» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Казка Антуана де «Сент-Екзюпері кий принц»

Маленький принц, герой однойменної казки А. де Сент-Екзюпері, як і Герда, подорожує світами, і його подорож теж завершується поверненням додому.

Початок подорожі — планета Маленького Принца

Астероїд 325. Світ короля. Світ примхи і безглуздої влади

Миттєве повернення додому

Схематично її можна зобразити так:

Астероїд 326. Світ шанолюба. Світ пихи

Астероїд 330. Географ. Наука, відірвана від життя

Астероїд 327. П’яничка. Світзауття у алкоголі

Астероїд 329. Ліхтарник. Світ безкорисливості. Праця, яка нікому не потрібна

Астероїд 328.

Ділок. Світ жадоби

Як бачимо, в обох казках подорож головного героя описана дуже детально і займає багато часу, а повернення у світ дому — миттєве.

Але між цими казками є і відмінності. Наприклад, Маленький принц не змінює світи, до яких потрапляє (на відміну від Герди). Також у СентЕкзюпері герой не дорослішає в ході подорожі. Він, хоча й дізнався і зрозумів багато нового, залишається дитиною. Це пояснюється тим, що в казці “Маленький принц” основним є показ чистоти і мудрості світу дитини у контрасті з безглуздістю і приземленістю, бездуховністю світу дорослих. Маленький принц — дитина, але саме йому відкриті важливі істини. Він живе в гармонії зі світом та з собою: “Я маю квітку і щоранку її поливаю. У мене три вулкани, я щотижня їх прочищаю. Усі прочищаю: і діючі, і погаслий. Мало що може статися. І моїм вулканам, і моїй квітці корисно, що я ними володію.

А зорям від тебе немає ніякої користі.” Світ дорослих, навпаки, сповнений дріб’язковості, у ньому немає місця почуттям та гармонії: “Дорослі полюбляють цифри. Коли розповідаєш їм про свого нового приятеля, вони ніколи не поцікавляться найістотнішим. Зроду вони не спитають: “А який у нього голос? Які ігри він любить? Чи колекціонує він метеликів?” Натомість питають: “Скільки йому літ? Скільки у нього братів? Скільки він важить? Скільки батько заробляє?”. І потім гадають, що вже знають людину.”.

Збережи - » Казка Антуана де «Сент-Екзюпері кий принц» . З'явився готовий твір.

Казка Антуана де «Сент-Екзюпері кий принц»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.