«Історія кролика Питера» і «Питер Пен» Беатриси Поттер

«Історія кролика Питера» (1902) Беатриси Поттер (1866- 1943) розвиває давню в англійській дитячій літературі традицію анималистической казки. I ерои казки, проілюстрованою самою письменницею, веселі зайчата, легко й міцно запам’ятовуються маленькому читачеві. Простота й легкість викладу - порию, бути може, надмірні - були, безсумнівно, свідомою метою Б. Поттер. Її більша заслуга в тім, що письменниця спробувала створити цікаву казку, доступну для самого молодшого віку.

У нашій країні відома книга Б. Поттер « Ухти-Тухтн». Більша частина літературної творчості Джеймса Барри ( 1860-1937) -відомого англійського романіста - була присвячена літературі для дорослих. Однак його «серйозні» романи, повісті й п’єси тепер уже мало хто пам’ятає. Славу Дж. Барри принесли дитячі добутки - повість «Біла пташка» і написані на той же сюжет п’єса «Питер Пен» (1904) і повести «Питер Пен у Кенсйигтоиском саду» (1906) і «Питер Пен і Венди» (1911).

«Питер Пен» - це неймовірна, казкова, фантастична феєрія, історія хлопчика, що так ніколи й не став дорослим. В історії Питера Пзна искреннее, зворушливий початок сполучається з польотом фантазії, тим більше яркою, що Дж. Барри володіючи чудовим мистецтвом реалістичної, правдоподібної, деталі. Це-Те сполучення реалістичн, зворушливого, фантастичну й забавного й зробило книгу й п’єсу Баррй настільки улюбленими дітьми. У названих добутках Барри можна помітити й риси фольклорного, парадоксального мислення, настільки характерного для англійців.

Одним із чудових прикладів сучасної анималистической казки є книга Кеннета Грема ( 1859-1932) «Вітер у вербах» (1908). Гумор Грема, образний лад його книги тісно пов’язаний з його попередниками, насамперед з Л. Керроллом. Однак тип оповідання в Грема перетерплює й деякі зміни: він сміло вводить у книгу реалії іншого, ніж у Керролла, часу, початку XX століття - сучасність дрібними подробицями побуту вплітається в казку й наближає її до читача, так що казкові герої виявляються не такими вуж недосяжними й незбагненними істотами. Як казкар, Грем володіє й прекрасним мистецтвом типізації, успадкованим сучасній англійській дитячій літературою від великих критичних реалістів XIX століття.

Збережи - » «Історія кролика Питера» і «Питер Пен» Беатриси Поттер . З'явився готовий твір.

«Історія кролика Питера» і «Питер Пен» Беатриси Поттер

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.