Иследование епізоду «сон Онєгіна» у композиції роману - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін” | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Иследование епізоду «сон Онєгіна» у композиції роману - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”

Крім того, сон Онєгіна містить у собі образи, що безпосередньо відсилають читача до щиросердечного стану Тетяни в серединних главах роману (”таємні преданья серцевої, темної старовини”, “предсказанья”, “казки погляд живий”, “листа діви молодий”).

В образах, що є присутнім у снах героїв, спостерігаються і явні розходження. Казковим образам зі сну Тетяни, що має в основі своєї фольклорних корінь і подчеркивающим живий зв’язок Тетяни зі стихією народного життя, можна протиставити метафоричний образ фараона зі сну Онєгіна (”перед ним воображенье свій строкатий мече фараон”). Як відомо, фараон - назва азартної карткової гри, що символізує у творчості Пушкіна влада демонічних сил над людською душею (згадаємо “Пікову даму”).

Душу Онєгіна виявилася цілком у владі цих сил, і лиховісний образ фараона надає сну героя похмурий колорит. Мир зла, що панує в сні Онєгіна, містить у собі й “ворогів забутих”, і “наклепників”, і “боягузів злих”, і “рій зрадниць молодих”, і “коло товаришів знехтуваних”. Ці особи з минулого Онєгіна, як і образ фараона, стають символом недолжного буття, що привело героя до щиросердечної смерті.

Отже, ми бачимо, що сон Онєгіна у восьмому розділі пушкінського роману, виконуючи істотну композиційну роль, проясняє духовний зміст і трагічний зміст усього добутку

Збережи - » Иследование епізоду «сон Онєгіна» у композиції роману - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін” . З'явився готовий твір.

Иследование епізоду «сон Онєгіна» у композиції роману - Твір по добутку А. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.