Герой повісті «Кайдашева сім’я», який мені найбільше сподобався | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Герой повісті «Кайдашева сім’я», який мені найбільше сподобався

Читаючи повість І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», я познайомилася з героями, які дуже майстерно змальовані на її сторінках: трудівник Омелько Кай-даш, прохана Маруся Кайдашиха, суворий Карпо, веселий та лагідний Лаврін, гарна й бриклива Мотря. Але більше за всіх мені сподобалася красуня Мелашка. «Дівчина була невелика на зріст, але рівна, як струна, гнучка, як тополя, гарна, як червона калина, довгобраза, повновида, з тонким носиком. Щоки червоніли, як червонобокі яблучка, губи намальовані, веселі, тонкі чорні брови, густі-прегусті, як шовк», - ось як привабливо описує Мелашку автор. Але не тільки зовні була вона красивою. «Мелашка була з поетичною душею, з ласкавим серцем». І не дивно, що саме в Мелашку закохався лагідний Лаврін.

Як до наймички, ставилася Кайдашиха до Мелашки, загадуючи їй важку роботу, та ще лаяла і кривдила її. Тут Мелашка і зрозуміла, що живе не в матері, а в свекрухи, «що рідна мати і б’є, та не болить, а свекруха словами б’є гірше, ніж кулаками». Мелашці хотілося піти до матінки та виплакати сльози, але люта свекруха і туди її не пускала. «Така нудьга мене бере, що, здається, якби я зозулею полетіла, то ліси посушила б своїми сухотами і зелені луги сльозами залила». Але не тільки через свекруху плакала Мелашка. «В хаті гризла свекруха, в сінях та надворі стерегла її Мотря». Мотря не любила Мелашку, все зачіпала її і ставилася до неї недобре ще й через те, що Мелашка жила в одній хаті з Кайдашихою.

Не могла звикнути чуйна Мелашка до таких обставин, і як тільки сталася нагода і Мелашка потрапила до Києва, де не було ні лютої свекрухи, ні Мотрі, вона вирішила залишитись там і стати за наймичку в чужої людини. Але в Києві, де не було Мотрі і свекрухи, не було й Лавріна. І Мелашка розуміє, що не тільки вона сумує за коханим, а й він за нею теж побивається. Так і повернулася вона додому. Мелашчина втеча трохи примирила її зі свекрухою, а Мотрі вона більше не змовчувала. Але й тепер, в умовах родинної колотнечі, Мелаш-ка далеко стриманіша, ніж Мотря. Вона сама ніколи її не зачіпала, а тільки захищала свою людську гідність.

На образі Мелашки автор показав, як умови дрібновласницького побуту нівечать душі хороших людей, роблять їх жорстокішими, грубішими, егоїстичнішими.

 

Збережи - » Герой повісті «Кайдашева сім’я», який мені найбільше сподобався . З'явився готовий твір.

Герой повісті «Кайдашева сім’я», який мені найбільше сподобався

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.