Героїня трагедії П. Корнеля «Сид» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Героїня трагедії П. Корнеля «Сид»

Історичний прототип: дена Химена, дочка дона Гомеса, графа Гормаса, згодом дружина дона Родриго Диаса де Бивар, прозваного Сидом (XI століття). У трагедії Корнеля Химена страдательний персонаж, що несе основний морально-психологічний тягар. Виявившись у двозначному положенні (улюблений убив на дуелі її батька), X. вимагає в короля страти вбивці. Вона розуміє, що, захищаючи на двобої честь свого батька, Родриго виконував родовий борг, щоб стати ще більш гідним улюбленої. При цьому героїня випробовує складні почуття

Вона піднесена доблестю й щиросердечною мужністю Родриго, що победили в собі егоїстичну пристрасть і успели в лічені годинники стати національним героєм. Але не може простити улюбленому «зради» їхньому колишньому миру, де Родриго був «лицарем Химени», а не «щитом Батьківщини». Для героїні ненависна думка, що, віднявши в неї Родриго, юного коханого, їй як компенсація дають Сида. Провина Родриго для Химена саме в тім, що він став Сидом і тим самим відмовився від повноти особистісного буття

А соціальний, державний мир, якому тепер належить улюблений, для неї, як потім і для інших героїнь Корнеля (Камілла в «Горации»), - незрозуміла абстракція. Якщо тема Родриго - пошук гармонії особистості й миру суспільного, то X. персоніфікує протест проти необхідності порівнювати зазначені поняття. У цьому змісті героїня Корнеля цілком барочний персонаж, а її конфлікт із Родриго - свого роду виявлення межі можливостей «нової», классицистической гармонії особистого й соціального. Ситуація X. приковувала до себе увага дослідників із самого початку історії «Сида». Сучасники Корнеля обвинувачували героїню в аморальності, уважаючи, що вона «надходить скоріше як кохана, чим як дочка».

У сучасному корнелеведении (О.На^-даль, С.Дубровски й ін.) можна зустріти докори X. у недостатній силі духу. Тим часом X.- образ майже романтичний, і тема героїні, що бореться із собою, що перемагає себе, частіше хвилює публіку, чим історія бездоганного, морально цільного Сида. Можна сказати, що X. передбачає не тільки більше пізніх героїнь Корнеля, але й бентежних, лукавих, непокірливих жінок Расина.

Першою виконавицею ролі Химени на прем’єрі «Сида» у театрі «Марі» узимку 1636/37 р. була мадемуазель Виллье. Серед знаменитих виконавиць ролі X.- Марія Казарес, що грала в парі з Жераром Филипом (1951).

Збережи - » Героїня трагедії П. Корнеля «Сид» . З'явився готовий твір.

Героїня трагедії П. Корнеля «Сид»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.