Географічні назви рік Азії | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Географічні назви рік Азії

Назва походить від міста Амуль, Амуе, що колись перебувала на березі цієї ріки. Значення назви міста Амуль невідомо. Слово «дар’я» в іранському й у деяких інших тюркських мовах означає «більша ріка».

Амур - ріка на сході Азії. Так цю ріку називали евени, які жили на берегах Охотського моря й тунгусо-язикові народи нижнього плину ріки Амур. Амур означає «ріка». Назва «Амур» поширили росіяни в XVII ст., і вже від них його перейняли місцеві жителі

Апенніни - гори на Апеннінському півострові. Назва спочатку використовували для позначення гір лише Північної Італії, на територію якої в V-IV ст. до н.е. поширилися кельти. Тому в основі слова «Апенніни» виділяють кельтське пін - «гора».

Аравійський півострів - перебуває в Азії. Уже з II тис. до н.е. вся територія півострова заселена арабами, що й відображено в його назві арабською мовою Джезира-Ялина-Араб - «острів арабів» у топонімії Південної Азії півострови іноді називаються островами. Уживається також іноді назва Биляд-Ялина-Араб - «країна арабів».

Аральське море - безстічне море-озеро в Центральній Азії. Перше згадування про море ставиться до X ст. Відомо близько 20 його назв: Джурджанийское, Хорезмийское, Синє море й ін. Сучасна назва виникла в XVII ст. У його основі тюркське арал - «острів». Виникнення назви зв’язують із місцевістю Арал у дельті Амудар’ї. Згодом назва місцевості поширилося на море, що неї обмиває

Арарат - вулканічний масив на сході Туреччини. Назву зв’язують із ім’ям древньої держави й народу Урарту. Сучасна вірменська назва Масис - «більша гора», турецьке Агридаг - «крива гора».

Арктика - північна полярна область Землі. Оскільки полярна область перебуває безпосередньо під сузір’ям Великої Ведмедиці, а арктос із грецького - «ведмідь», Північ одержав у греків назва «Арктикос», від якої в багатьох мовах з’явилася форма «Арктика».

Байкал - озеро в північній частині Сибіру. Назва походить від якутського байхал, байгал - «більша глибока вода», «море».

Балатон - озеро на Середнедунайской рівнині. Назву зв’язують зі слов’янським географічним словом болото, блато.

Балхаш - озеро в східній частині Казахстану. Назва утворена від казахського балкаш, балхаш - «болотиста місцевість, драговина».

Збережи - » Географічні назви рік Азії . З'явився готовий твір.

Географічні назви рік Азії

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.