Франсуа Рабле - автор роману «Гаргантюа і Пантагрюель» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Франсуа Рабле - автор роману «Гаргантюа і Пантагрюель»

Поетичні рядки, які ви щойно прослухали, - звернення до читачів у романі “Гаргантюа і Пантагрюель”. Цей роман - феєрверк життя, карнавал, у якому є місце і гумору, і грі, і філософським роздумам. На його сторінках в алегоричній формі порушені проблеми, які хвилювали і сьогодні хвилюють людство. Війна і мир, добро і зло, освіченість і невігластво, підступність і справжня дружба - все стає предметом гри, затіяної письменником.

Утопія - вигадана картина ідеального життєвого устрою Термін пов’язаний з назвою твору Томаса Мора (1478 - 1535), автора “Золотої книжечки про найкращий устрій держави або про новий острів Утопія” (”утопія” - “неіснуюче місце”). У романі Томас Мор намалював суспільство, в якому всі трудяться і всі щасливі. Утопією також є роман італійського гуманіста Кампанелли “МІСТО Сонця”

Реалізм епохи Відродження відкрив індивідуальну людину і розкріпачив її від середньовічного аскетизму. Хоча у гаслі “роби, що хочеш” була не тільки сила, а й слабкість реалізму Відродження, тому що відкривався простір для активного самоздійснення будь-яких задатків особистості: якдобрих, так і злих. Визначення джерел створення роману Рабле. Основні образи для свого роману Рабле почерпнув у французькій народній творчості. Письменник звертається до таких жанрів фольклору, як приказки і прислів’я, народні оповідання, фарси, ф’абліо. Все це переплавлено, переосмислено, збагачено художником: сухий середньовічний анекдот з голим сюжетним кістяком у’ переробці Рабле починає сяяти, персонажі отримують імена, батьківщину, зовнішність, з’являються конкретні дійові особи.

Письменник вкладає в роман свою багатосторонню освіченість, усі свої знання. Він висміює все відстале, протиставляючи йому гуманістичний ідеал в педагогіці, етиці-організації суспільства і держави. За життя Рабле його літературна творчість сприймалася дуже вузько. В письменникові вбачали лише фантазера і жартівника. В XVII - XVIII ст. до нього приходит: напіввизнання, і деякою мірою його починають наслідувати навіть такі видатні філософи, як Вольтер і Руссо.

Збережи - » Франсуа Рабле - автор роману «Гаргантюа і Пантагрюель» . З'явився готовий твір.

Франсуа Рабле - автор роману «Гаргантюа і Пантагрюель»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.