Федеріко Гарсіа Лорка людина і поет | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Федеріко Гарсіа Лорка людина і поет

Федеріко Гарсіа Лорка. Петенера. Романсеро. Канте хондо. Сигірія. Які незвичайні, милозвучні, музичні й поетичні слова. Здається, все, що пов’язане з Федеріко Гарсіа Лоркою, є таким, бо вже й саме ім’я звучить, як музика, ніби струни гітари перебирають пальцями, і вона відгукується музикою й словом улюбленого іспанцями поета. Відомий поет XX століття був закоханий у культуру Іспанії, у рідні місця, де народився й жив: у Андалузію, Гранаду, Віснар. «Моє дитинство — це село й поле. Пастухи, небо й безлюддя», — писав про себе поет. Та й рідне село Фуенте Вакерос, де народився Федеріко, перекладається як Пастушковий Ключ.

Усе навколо дихало природою, красою, казкою. У хлопця з дитинства була багата уява: феї, домовики, бісенята — усі вони жили в оливкових дібровах і зелено-жовтих полях. Федеріко був доброю дитиною, любив ігри, умів складати різні чарівні історії. А в родині підтримували потяг сина до творчості, бо всі були натурами творчими. Батько й мати чудово співали, мати часто грала на піаніно, весело й тривожно робилося від звуків, що линули з «блискучої чорної скриньки».

Федеріко Гарсіа Лорка мені уявляється молодим, струнким, із блакитними очима й широкою привітною посмішкою. Душа відкрита для всіх і кожного. Справді, він був таким. Писав вірші й дарував їх, навіть не залишаючи собі копії. Із енергійним запалом переконував усіх, що потрібно пост.авити спектакль для дітей — і це здійснювалося. Необхідно організувати музичне свято — і тут Лорка вмів закрутити всіх навколо себе, але найбільше працював сам: підбирав музику, шукав художників, організовував роботу. У народній пісні ВІН знав толк і вважав, що фольклор потрібно збирати, записувати, вберегти кожне слово усної народної творчості, тому й виступав ще як організатор, фольклорних експедицій.

Ось така кипуча, діяльна, невгамовна людина! По всій Іспанії виростали театральні сцени — Лорка скрізь побував зі своїм пересувним театром! Гранада навчила поета любити людей. Він був завжди з тими, хто знедолений, кого переслідують. 1 вважав це обов’язком кожної інтелігентної, освіченої людини. Бути «братом усім людям» для Лорки було природно. І коли в Іспанію прийшов фашизм’, Лорка, звичайно, не мовчав. Тисячі розстріляних лікарів, юристів, викладачів… 19 серпня 1936 року біля великого каменя на Джерелі Айданамар (Джерело СлізІ) розстріляли ще чотирьох: двох тореадорів, старого вчителя і Федеріко Гарсіа Лорку — поета і людину…

 • Озвалась плачем
 • Гітара.
 • Розбились келихи
 • Світанку.
 • Утишувати плач
 • Не варто.
 • її утишувати
 • Марно.

У його смерть довго не вірили. І народилася легенда про спасіння Лорки. Люди не хотіли розлучатися з поетом. І він залишив їм себе і свою творчість. Поет любив свою батьківщину й співав так, як співав народ його Андалузії. Він не копіює пісні народу, а співає їх по-своєму, оспівує все, що оточує його: гори, ліси, ріки, поля, людей і привидів. «Вірші про канте хондо» — це книга мандрів по андалузькій творчості. Можна сказати, що давня народна творчість (канте хондо) зробила Лорку своїм спадкоємцем.

 • Дві калини буйно мають
 • Ув очах твоїх:
 • Одна — зелен вітер,
 • Друга — золот сміх.

 Лорка став особливо знаменитим після виходу «Циганського романсеро». Сам Лорка говорив, що книга хоча й названа «циганською», але насправді — це поема про Андалузію. Він назвав її циганською, тому що цигани — це шляхетність і глибина його батьківщини, «це її аристократія, хранителі вогню, кров?, мови». Коли читаєш «Романс про чорну тугу», здається ніби й справді щось темне, велике й сумне витає над тобою. Передати на словах це непросто, бо, здається, щось позаземне заглядає в очі. І сам Лорка казав, що в цій тузі є «більш небесне, ніж земне відчуття, це андалузька туга — боротьба розуму й душі з таємницею, яка оточує їх і якої вони не можуть осягнути». В одному із своїх віршів про французького поета Верлена Лорка написав, що поет хоче бути поетом з голови до ніг і загинути хоче також від поезії. Його слова справдилися. Він загинув, бо був поетом. Від іспанського поета Федеріко Гарсіа Лорки я взяв одну дуже цінну пораду — ніколи на людях не показувати свої тривоги й печалі, завжди бути веселим і бадьорим. В одному з листів до свого друга він писав: «Бути радісним — необхідність і обов’язок. І це я кажу тобі тепер, коли мені дуже важко.

Але навіть якщо вічно будуть мучити мене кохання, люди, облаштування світу, я ні за що не відмовлюся від свого закону — радості». Поет дарував людям радість, коли жив, і його вірші навіть тепер, коли поета немає, вчать нас жити та радіти життю.

Збережи - » Федеріко Гарсіа Лорка людина і поет . З'явився готовий твір.

Федеріко Гарсіа Лорка людина і поет

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.