Петро Семенов Тян-Шанський | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Петро Семенов Тян-Шанський

І все-таки через три роки росіянин землепроходец досяг заповітного нагір’я. Абсолютна недослідженість цього району й залучала Пржевальськ, що направив сюди на початку 1880-х рр. свою експедицію. Це була сама плідна його подорож, що увінчалася багатьма відкриттями. Правда, джерела Хуанхе Пржевальськові виявити так і не вдалося(він був знайдений лише зовсім недавно) , однак російською експедицією був детально досліджений вододіл між Жовтою рікою - Хуанхе й найбільшої в Китаї і Євразії Блакитною рікою - Янцзи. На карту були нанесені невідомі раніше хребти. Пржевальськ дав їм назви: хребет Колумба, хребет Моськовський, хребет Росіянин. Одну з вершин останнього він назвав Кремль. Згодом у цій гірській системі з’явився хребет, що ввічнив ім’я самого Пржевальська.

Обробка результатів цієї експедиції зайняла багато часу й була завершена тільки в березні 1888 р.

У ході всіх своїх експедицій Пржевальськ, будучи професійним географом, зробив відкриття, які могли б принести славу будь-якому зоологові або ботанікові. Він описав дикого коня(кінь Пржевальська) , дикого верблюда й Тибетського ведмедя, кілька нових видів птахів, риб і плазуючих, сотні видів рослин

І знову він збирався в шлях. Тибет знову вабив його до себе. Цього разу Пржевальськ твердо вирішив побувати в Лхасе.

Але всі плани звалилися. Він умирав у своєму наметі, тільки-но почавши подорож. Перед смертю він попросив супутників поховати його “неодмінно на березі Іссик-Кулю, у похідній експедиційній формі…” .

1 листопада 1888 р. Миколи Михайловича Пржевальська не стало. Останнє прохання його була виконана.

На пам’ятнику Пржевальськові - напис: «Перший дослідник природи Центральної Азії» . І ведуть до цього напису десять вирубаних у ськелі щаблів. Десять - по числу експедицій, початих чудовим мандрівником, включаючи й ту, останню, перервану настільки трагічно.

Pages: 1 2

Збережи - » Петро Семенов Тян-Шанський . З'явився готовий твір.

Петро Семенов Тян-Шанський

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.