Етика спілкування (стаття в газету на морально-етичну тему) | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Етика спілкування (стаття в газету на морально-етичну тему)

Слово «етика» часто асоціюється з мораллю, нудними повчаннями батьків, безглуздими обмеженнями, які накладають на себе люди, аби тільки зіпсувати собі всю радість життя. «Етика спілкування» - вираження небагато краще, хоча й від нього отпугивает щось нудотно-правильне, думки про маминих мазунчиків, що вони (мазунчики) учаться тільки на «відмінно», не гуляють і не ходять на дискотеки. Однак всі не так просто. Етичність конкретної людини здається несуттєвою рисою характеру, поки на вас не впливають його вчинки. Якщо вам випадало колись бути в дитячому таборі при розподілі по палатах, то проблема гідних сусідів раптом виникала зненацька гостро. Якщо ви залежали від нечесних людей або тих, хто не тримає свого слова, то виразно, ви зрозумієте мене. Етичні принципи людини - це ті закони існування, яким він підкоряє свої вчинки. Зрозуміло, що кожному видніше й у всім можуть бути крайності. Якісь принципи нам можуть здаватися абсурдними, а саме: берегти свою безвинність до одруження, не вживати алкоголю, а деякі люди по невідомих причинах перетворюють кожний свій день на якесь «етичне животіння» - те не роби, того не говори, того уникай! Жах який!

Але з безпринципними людьми, як показує практика, простіше тільки на перший погляд, а в дійсності набагато складніше. При відсутності ідеалів і переконань у спілкуванні немає й не може бути ніякої стабільності. Ніхто не може передбачити наслідки того або іншого вчинку або реакції на певні обставини. Якщо ж ця тенденція прогресує, то суспільство проголошує таких людей соціально небезпечними й захищається від них куленепробивними вікнами психіатричних лікарень і тюремними ґратами. Цікаво й те, що ніхто, навіть розпачливі кримінальники, не пропагує й не приймає повної аморальності. Навпаки, ті ж в’язні досить жорстоко карають інших за порушення власних, хоча й вовчих, але законів! Як же утримати рівновагу, не перетворюючи життя в торжество тваринних інстинктів? Є одне правило: «Як хочете, щоб до вас ставилися, так і ви ставитеся до іншим». Якщо ж, скажемо, ніколи не бажаєте агресії щодо себе, то варто зовсім виключити її зі своїх норм відносини до людей. Ще однією серйозною проблемою є відносини до «новоспеченого» американському імперіалізму.

Культурна, економічна, політична й, зрештою, військова експансія - от шлях «насильницької демократизації миру» у її новоамериканському варіанті. Падіння Іраку показало безперспективність відкритого й самотнього опору цьому дволикому монстрові. Можливо, всесвітній рух антиглобалистов намітить форми відстоювання власного курсу кожної держави. Що ж щодо нашого статусу в європейському суспільстві й можливості вступу в Євросоюз, те цей статус досить низький. По-перше, ніхто нас у Європі не чекає. Як говорять, «менше народу…». По-друге, у який раз проти нас спрацьовує нерішучість у реформах і старанні «догодити всім». Непрозорість економіки, недосконалість законодавства, корумпованість чиновницького апарата отпугивают членів іноземних експертних і інвестиційних комісій. Є й позитивні досягнення. За роки незалежності нас, зрештою, сталі сприймати як окрема держава, а не частина Росії. Поволі зростає інтерес до специфіки України, її культурі й історії.

Діаспора стала повноцінною частиною материкової України й відіграє певну роль у формуванні позитивної світової позиції щодо нашої держави. Яким я уявляю собі майбутнє України? Якщо ми, українці, не змінимося, - не дуже обнадеживающе. Ми самі - головна й принципова перешкода на шляху до власного щастя

Збережи - » Етика спілкування (стаття в газету на морально-етичну тему) . З'явився готовий твір.

Етика спілкування (стаття в газету на морально-етичну тему)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.