епизоотология | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

епизоотология

Паталогоанатомические зміни. Трупи собак виснажені. Іноді на слизуватій оболонці ротової порожнини виявляють виразки, а в носовій порожнині - гнійні накладення. Конъюнктива гиперемирована, у кутах очей скоринки або гній.Слизувата оболонка трахеї катарально збуджена.У передній і задній частках легені часто знаходять ущільнені ділянки, при розрізі яких випливає світла слизувата або гнійна рідина.На сализистой оболонці шлунка ерозії, а іноді й виразки. Як правило, зміни бувають у дванадцятипалій кишці: слизувата оболонка катарально збуджена, на ній добре помітні ерозії й виразки. На слизуватій оболонці прямої кишки є крапкові або полосчатие крововиливу. Печінка кровенаполнена, жовчний міхур переповнений жовчю. Селезінка без змін або злегка набрякла. При розрізі бруньок малюнок згладжений, мозковий шар іноді гиперемирован, у корковому шарі виявляють крапкові крововиливи. Зміни в сечовому міхурі характерні для чуми собак: його слизувата оболонка завжди гиперемирована, на ній крапкові або полозчатие крововиливу. М’яз серця в’яла, іноді як би варена. На перекарді можуть бути крапкові або полозчатие крововиливу, часто виражений серозний перекардит

Діагноз. Прижиттєвий діагноз на чуму ставлять на підставі епизоотологических і клінічних даних. У необхідних випадках прибігають до гематологічних досліджень і постановки биопроби. Установлено, що при чумі собак спостерігається лейкоцитоз і гіперлейкоцитоз (до 34000 лейкоцитів в одній кубічному мм крові), СОе до 39 розподілів в одна година

Гістологічний метод діагностики заснований на виявленні включень у плазмі або ядрі клітки. Яскраві тільця-включення оксифильни. Якщо в епітеліальних клітках здорових собак видні одне або два добре обкреслених грибоподібних ядерця, то в клітках хворих чумою ядра в більшості випадків дегенерировани (кариорексиз, рідше пикноз).
Для експрес-діагностики чуми м’ясоїдних використовують непрямий метод флюоресцирующих антитіл (метод Веллера й Кунса, 1954). Матеріалом для дослідження служать відбитки органів або зрізи, приготовлені в кріостаті, у яких локалізується вірус: кора головного мозку, мозочок, селезінка, мезентериальние лімфатичні вузли.

Диференціальний діагноз. По деяких клінічних ознаках схожість із чумою собак пиромлазмоз, сказ, інфекційний гепатит, хвороба Ауески, паратиф і глистние інвазії

Піроплазмоз. При гострій формі піроплазмозу пульс і подих прискорені, виділяється кривава сеча. Всі видимі слизуваті оболонки желтушни. Для диференціації піроплазмозу й чуми потрібно в період підйому температури зробити мазки периферичної крові й офарбити по Романовскому - Гимзе. У мазках виявляються піроплазми.
Бещенство. При чумі в період порушення нервові симптоми спостерігаються в тече6ие 2-3 мінут у вигляді судорожних рухів жувальних м’язів з появлениема піни в ротовій порожнині, після чого наступає пригноблений стан. При чумі ніколи не буває паралічу нижньої щелепи й агресивності стосовно людей і тварин. У хворих сказом собак не буває риніту й конъюнктивита. Крім того, при гістологічному дослідженні головного мозку при сказі виявляють специфічні включення - тельця Бабеша - Негри.

Інфекційний гепатит. Захворювання протікає з високою температурою в перевазі в собак у віці до року. Прип розкритті собак, що впали від інфекційного гепатиту, знаходять збільшену жовтий або жовто-червоний кольори печінка. При гістологічному дослідженні печінки в препаратах виявляють тельця Рубарта.
Хвороба Ауески в собак супроводжується розладом центральної нервової системи, сверблячкою й расчесами на голові.

Паратиф. При паратифі не буває гнійних ринітів і конъюнктивитов. Селезінка завжди в 3-5 разів і більше збільшена вобъеме.

Парвовирусний ентерит завжди супроводжується блювотою, що не припиняється до кінця хвороби. Для підтвердження діагнозу на парвовирусний ентерит ставлять реакції гемагглютинации й гальмування гемагглютинации з еритроцитами свині.
Глистние інвазії. При токсокарозе, токсаскаридозе, унцинариозе іноді буває блювота, що має деяку подібність із чумою. Для диференціації цих хвороб потрібно досліджувати фекалії собак по методу Фюллеборна.

Лікування. При лікуванні собак, хворих чумою, потрібно враховувати, що всі химиотерапевтические засобу не володіють вироцидним властивістю, але допомагають підвищити загальний тонус організму й профилактировать секундарние бактеріальні інфекції.
При лікуванні собак, хворих чумою, застосовують комплексний метод лікування, оснований на застосуванні підтримуючої, симптоматичної й специфічної терапії.
При всіх формах плину чуми підтримуюча терапія складається із внутрішньовенного введення хворим собакам наступних расстворов:40%-ного уротропіну в дозі 2 мол,10%-ного глюконата кальцію в дозі 2 мол, 40%-ний глюкози в дозі 4мол, изотонического хлориди натрію - 7мол ,1%-ного димедролу - 1мол,5%-ний аскорбінової кислоти - 4мол. Розчин готовлять стерильно й уводять через день або щодня.Курс лікування становить 10 ін’єкцій.
Для попередження парезів уводять 0,05%-ний прозерин по 1 мол підшкірно 10 днів і більше. При глибокому парезі вводять 1%-ний розчин стрихніну в лікувальних дозах. Хорощий ефект для зниження толнуса кістякових мищц дає мидокалм, застосовуваний по 1-2мл,або по 0, 5-0,75 драже 2-3 рази в день.Для зниження внутрічерепного тиску внутримишечно инъецируют 25%-ний розчин сульфату магнію по 1-5 мл протягом 7 днів, а також фуросемид по 0, 5-1 таблетці 2 раз у тиждень.

Важко лікувати собак з поразкою центральної нервової системи ( при наявності тиків і припадків). У цих випадках рекомендують застосовувати пароокципитальную блокаду. При сильному порушенні собакам уводять 2,5%-ний розчин аминазина внутримишечно або дають барбитал натрію.При парезах ефективне застосування антихолинестеразних засобів.
Собакам, хворим чумою, щоб знизити порушення, рекомендується застосовувати у вигляді порошків фенобарбитал, бензонал, глутаминовую й фолиевую кислоти. Курс лікування триває 3 тижня. Одночасно вводять підшкірно 1%-ний розчин новокаїну в дозі 0,5 мол на кілограм маси протягом 10 днів.

При наявності у хворого собаки епілептичних припадків застосовують финлипсин або паглюферал-2 возрастающе-убиващей схемою на 6 тижнів у дозах залежно від ступеня поразки й ваги животногою. При наявності в собаки гострої форми хвороби з порушенням центральної нервової системи й високою температурою - прогноз несприятливий. При відсутності високої температури - обережний залежно від фізіологічного стану тварини і його нервової організації

При наявності секундарной бактеріальної інфекції виправдане застосування антибіотиків. Застосовують антибіотики тетрациклінового ряду, стрептоміцин, норсульфазол, левоміцетин і ін. Гарний ефект дає застосування клофарана ( особливо при кишковій формі), кефзола й гентамицина ( при легеневій формі). Кефзол і гентамицин призначають по 40 мг на 20 кг ваги 2 рази в день внутримишечно, а клафоран по 0,5 г на 20 кг ваги 2 рази в день . Найкращий ефект спостерігається при застосуванні кефзола й клафорана один день внутримишечно, а другий день - внутрівенно разом з підтримуючими розчинами

Специфічна терапія полягає в застосуванні специфічних сироваток, отриманих від собак-реконвалесцентов або гіперімунних коней. Сироватки рекомендується вводити підшкірно великою твариною в дозі 10-15 мл, середнім - 5мол, а дрібним - 3мол.Із профілактичною метою сироватки застосовують однократно, а з лікувальної - дворазово. Для запобігання алергии, особливо при повторному введенні, рекомендується за 10-15 мін. до введення сироватки вводити седативні препарати ( димедрол, тавегин, супростин і ін. ) або застосовувати дробове введення. Найкращі результати спостерігаються при використанні німецької сироватки - Штаглобан.

Профілактика й міри боротьби. Застосовуються три вітчизняні вакцини: КФ-668, вакчум і еПМ і імпортні полівалентні вакцини: гексодог, пентодог, вангард, канвак і ін. Найкращі результати вакцинації достигшаются при застосуванні імпортних вакцин з наступним закріпленням їхньої дії через 2 тижні вітчизняними вакцинами.Щеняти вакцинують в 2-3 місяці, в 6 місяців, в 1 рік і далі 1 раз у рік з наступним карантином 2 тижні. Перед вакцинацією собакам проводять дегельмінтизацію й термометрію

Pages: 1 2 3

Збережи - » епизоотология . З'явився готовий твір.

епизоотология

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.