Джерела творчості Олександра Сергійовича Пушкіна - твір по творчості А. С. Пушкіна | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Джерела творчості Олександра Сергійовича Пушкіна - твір по творчості А. С. Пушкіна

Великий росіянин поет А. С.Пушкін народився в Москві. У його сім’ї все захоплювалися літературою, поезією, музикою. У будинку була багата бібліотека, тому немає нічого дивного в тім, що хлопчик до одинадцяти років дивував дорослих своєю начитаністю. Він не тільки багато читав, але й сам писав вірші, поеми, склав комедію, що привела в захват сестру.

Бабуся майбутнього поета мала невелику садибу неподалік від Москви. Там сім’я проводила літо. Прекрасна підмосковна природа, народні гулянки у великому селі Вяземах, куди діти ходили з нянькою, залишили помітний слід у пам’яті поета.

До своєї няньки, Орисі Родіонівні, Сашко Пушкін все життя харчував ніжну любов. Особливо захоплювало його знання нянькою безлічі народних пісень, казок, приказок і примовок, які органічно влилися в наступну творчість Пушкіна. Саме про неї поет писав:

Майстриня адже була,

И звідки що брала!

А куди розумні жарти,

Примовки, примовки,

Небилиці, билини

Православної старовини!..

Уже будучи прославленим поетом, Пушкін змушений був два роки провести - у псковському маєтку батька - Михайлівськім. І там він довгі зимові вечори проводив з Орисею Родіонівною, не перестаючи захоплюватися: “Що за принадність ці казки! Кожна є поема!”

Усе, що запало в душу поета, стало додатковим джерелом його творчості. У казках Пушкіна відбився найбагатший досвід народу, його мудрість, його фантазія. А головне, у трактуванні Пушкіна заново зазвучав у всій вроді самобутня народна мова:

Там чудеса, там лісовик бродить,

Русалка на галузях сидить;

Там на невідомих доріжках

Сліди небачених звірів;

Хатинка там на курьих ніжках

Коштує без вікон, без дверей;

Там ліс і діл бачень повні;

Там на зорі прихлынут хвилі

На брег піщаний і порожній…

На нашій землі безліч місць пов’язане з ім’ям Пушкіна. Ми кличемо їх священними. У цьому вище визнання поета. Михайловское, Пушкінські Гори (колишній Святогорский монастир), сіло Болдіно Нижегородської губернії (Горьковская область), і, звичайно, пам’ятник у Москві, у якого закохані призначають побачення…

Нові надходження майок! Цією весною ти будеш виділятися в юрбі! Квапся!

Збережи - » Джерела творчості Олександра Сергійовича Пушкіна - твір по творчості А. С. Пушкіна . З'явився готовий твір.

Джерела творчості Олександра Сергійовича Пушкіна - твір по творчості А. С. Пушкіна

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.