Дві віри - селянина Мирона Катранника і більшовика Григорія Остроходіна | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Дві віри - селянина Мирона Катранника і більшовика Григорія Остроходіна

Твір за романом В. Барки «Жовтий князь». Роман В. Барки «Жовтий князь» — перший в українській літературі великий прозовий твір про голодомор 1933 року. (Василь Барка — український письменник. Переживши страшні роки голодомору 1933 року, після еміграції за кордон написав роман «Жовтий князь» про ці страшні події. Назва роману символічна: образ «жовтого князя» — це образ демона зла, який завдає руйнації і спустошення, смерті.) Жовтий князь» В. Барки — відверта розповідь про трагедію голодомору 1933 року.. Важке становище українського селянина після революції і громадянської війни. (В. Барка у своєму романі наочно показує, яким було життя, за яке боролися у роки революції і громадянської війни. Зі зміною влади селяни не стали жити краще, а навпаки, опинилися в катастрофічному становищі і втратили віру.

Дві віри — Мирона Катранника і більшовика Григорія Остроходіна. Мирон Катранник і Григорій Остроходін уперше зустрілись на лекції в сільраді. Перша думка Мирона Даниловича про Остроходіна: «Страшний, ох, страшний! Переступить хоч закон, хоч що!» Так і сталося. Родина Катранника — це щирі, людяні, чесні, працьовиті селяни. Мирон вірив, що революція змінить життя селян на краще. Антиподом йому виступає Григорій Остроходін — палкий комуніст, що думає, як би прислужитися владі. Він вірить у владу, якій потрібні віддані їй люди, а не народ.

Роман В. Барки «Жовтий князь» — це болюча правда про тоталітарну більшовицьку систему влади, яка знищує все гуманне, людяне, яка вбиває віру в людей.) Роман В. Барки «Жовтий князь» — роман-реквієм по жертвах голодомору 1933 року. (Американський вчений Конквест Роберт у книзі «Жатва скоріш» наводить дані, що в період з 1930 до 1937 року загинуло 11 мільйонів селян, а ще 3,5 мільйона були заарештовані і згодом померли в таборах., із них 5 мільйонів селян загинули від голоду 1932—1933 років в Україні. Роман Барки — це реквієм по загиблих і осуд системи, яка це породила.

Збережи - » Дві віри - селянина Мирона Катранника і більшовика Григорія Остроходіна . З'явився готовий твір.

Дві віри - селянина Мирона Катранника і більшовика Григорія Остроходіна

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.