Друга світова війна у дзеркалі літератури | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Друга світова війна у дзеркалі літератури

1.Яку назву має течія модернізму в літературі напередодні Другої світової війни, для якої характерні такі риси, як суб’єктивізм, індивідуалізм, песимізм, етичне заперечення будь-якого насильства? Відповідь: Екзистенціалізм.

2.Де відбуваються події, описані в романі Альбера Камю “Чума”? У якій формі ведеться оповідь? Відповідь: В алжирському місті Оран; у формі щоденника, хроніки.

3.Хто з персонажів роману перший усвідомив, що чума є справою усього міста і з нею треба боротися спільними зусиллями? Відповідь: Лікар Ріє.

4.”Світ без Бога”, на думку А. Камю, перетворюється у “царство абсурду”. Що, згідно з філософією А. Камю, становить зміст “істинного буття людини”? Відповідь: Бути проти абсурду.

5.Для кого з персонажів роману чума - це кара, послана мешканцям міста за їхні гріхи, тому з нею треба змиритися? Відповідь: Для священика отця Панлю.

6.Кому з героїв роману Альбера Камю “Чума” належать такі слова: “…кожен носить її, чуму, в собі, бо не існує такої людини на світі, атож, не існує, якої б вона не торкнулася. І тому треба безупинно стежити за собою, щоб випадково забувшись, не дихнути в обличчя іншого і не передати йому зарази”? Відповідь: Жанові Тарру.

7.Коли саме доктор Ріє задумав написати історію про чуму, “щоб засвідчити на користь зачумлених, аби принаймні нам’ять залишити про несправедливість і насильство, вчинені над ними, та й просто для того, щоб сказати, чого навчає тебе лиха година”? Відповідь: Коли оранці святкували перемогу над чумою.

8.Перелічіть символічні значення чуми в однойменному романі Альбера Камю. Відповідь: 1. Чума як смертельна хвороба, епідемія. 2. Чума як фашизм Відповідь: “коричнева чума”; 3. Чума як зло, що живе у душі кожної людини; 4. Чума як всесвітнє зло, що знищує людей духовно.

9.Як поводяться оранці, зрозумівши,що епідемія чуми відступила? Відповідь: Братаються; влаштовують свято позбавлення чуми.

10.Що врешті-решт переконало головного героя оповідання Генріха Белля “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…” н тому, що він знаходиться у своїй колишній аіта таіег, у своєму класі? Відповідь: Напис на дошці, зроблений його рукою.

11.У якій формі подано оповідь у творі Г. Белля “Подорожній, коли ти прийдеш в Спа…”? Яке прохання вислов-н юс головний герой у фіналі оповідання? Відповідь: ‘У формі монологу головного героя; просить молока.

12.Що засуджує автор оповідання “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…”?Відповідь: Антигуманну сутність війни.

Збережи - » Друга світова війна у дзеркалі літератури . З'явився готовий твір.

Друга світова війна у дзеркалі літератури

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.