Добро й зло в романі М. А. Булгакова “Майстер і Маргарита | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Добро й зло в романі М. А. Булгакова “Майстер і Маргарита

Так, наприклад, композиція любові Майстри й Маргарити не стільки незвичайна по своїй суті, скільки по самому її оформленню. Саме це оформлення надає той самий загадковий характер, що передав Булгаков своєму роману, і тут своєрідна символіка Булгакова зіграла вирішальну роль. Ми звикли ставитися до любові, описуваної в романах різних письменників, як до явища чисто позитивного характеру, однак Булгаков, зв’язуючи Маргариту зі зрадою чоловікові, а також зі сверхположительными емоціями, що виникають у ній із придбанням демонічної сили, поставив під сумнів єдність тої думки, що настільки часто панує серед нас. Маргарита далеко не “тургеневская дівчина” і не Ганна Каренина Толстого по своєму складі натури й розуму. Це досить зухвала, груба жінка, що любить владу й замилування. З іншої ж сторони Маргарита в ім’я Майстра готова на все, що досить облагороджує її характер і поводження. Другим прикладом неоднозначності добра й зла в романі є відношення Римського Прокурора Понтія Пілата Киешуа.

З одного боку, він не прощає тої незвичайності поводження, що характерна для Иешуа, з іншої він бачить у ньому рятівника від щиросердечних і фізичних страждань, пророка. Таким чином, перший роман Булгакова “Майстер і Маргарита” спрямований долілиць, на духовне падіння, а другий роман Булгакова “Про Понтія Пілаті” прагнути вгору, до духовного осяяння. Як зв’язані обидва романи? Повинне бути яка-небудь сполучна ланка, що з’єднало б майбутнє й минуле

Цією ланкою є Воланд. Він і є та сама точка зору, та сама позиція Булгакова, що будується на підставі вічності, а не моменту. Воланд це дзеркало, у якому відбиваються всі вчинки людей минулого й сьогодення часу. Він не є злом або добром вромане.

Він дзеркало історії. Чому copyright

Збережи - » Добро й зло в романі М. А. Булгакова “Майстер і Маргарита . З'явився готовий твір.

Добро й зло в романі М. А. Булгакова “Майстер і Маргарита

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.