Декан - плоскогір’я в Індії | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Декан - плоскогір’я в Індії

Тибет - нагір’я в Центральній Азії. У межах нагір’я в VI-VIII ст. існувала феодальна держава, що місцеві жителі називали Бод, а сусідні племена - Тхубод. Китайці спотворили цю назву в Ту боті. Згодом назва держави поширилося на нагір’я, і було сприйнято європейцями у формі Тибет

Тянь-Шань - гірська система в Азії. Китайська назва Тянь-Шань - «небесні гори» - походить від тюрксько-монгольської назви Тенгритаг «небесні гори».
Уральські гори - гірська система, що розділяє Європу й Азію. Назва Урал зв’язують із назвою Уралтау, що належить одному із хребтів Південного Уралу й уперше згадується в XVII ст. у формах Дралтова або Оралтова гора, з тюрк. арап - «острів» і тау - «гора». Відповідно до іншої гіпотези, у назві Урал бачать древній географічний термін «гори, хребти».

Фудзіяма - вулкан на о. Хонсю. Назва утворена від японського фуджі - «стрімкість, скеля» і яма - «гора», тобто означає «стрімка гора».

Хуанхе - ріка в Азії. У середньому плині протікає через Лесове плато й Шаньсийские гори, які інтенсивно розмиває. Вода ріки має специфічний колір, що й визначило її назву Хуанхе - «жовта ріка» кит. хуан - «жовта», хе - «ріка».
Крім офіційної назви «Жовта ріка», Хуанхе одержала ще за свій бурхливий норов. Багато досить красномовних прізвиськ, таких, наприклад, як «Горі Китаю», «Ріка, що надриває серце» або «Ріка, що приносить тисячі неприємностей». І це не дивно: за людську пам’ять Хуанхе 26 разів змінювала своє русло й більш ніж 1500 разів служила причиною катастрофічних руйнувань, виходячи з берегів.

Челюскин - мис, крайня північна крапка Євразії. Відкритий в 1742 р. учасником Великої Північної експедиції штурманом С. И. Челюскиним і названий їм «мис Північно-Східний». В 1843 р. мис перейменований на честь його першовідкривача

Чукотський півострів - розташований на північному сході Азії. Названий на початку XVIII ст. на честь народу чукчі, що населяє його.

Шрі-Ланка - острів в Індійському океані. У мові сингалов, які населяють острів, шри - «знаменитий, розкішний», ланка- «земля». До 1972 р. називався Цейлон. В основі цієї назви санскритське «острів сингалов».

Ява - острів Малайського архіпелагу. У давньоіндійській епічній поемі «Рамаяна» згадується за назвою Явадвипа - «острів проса», де двипа - «острів», ява - «просо». Сучасна індонезійська вимова назви «Джава». На острові Ява перебуває найбільш грозове місце у світі - місто Багор, що розташований на північному схилі гори Саланг. Тут блискавки з’являються в середньому 322 дня вгоду.

Ямал - півострів на півночі Євразії. Назва утворена від ненецького я - «земля», малий - «кінець», тобто «кінець землі».

Янцзи - ріка в Китаї. Загальноприйняте в Китаї назва ріки Чанцзян - «довга ріка». У верхньому й середньому плині відома як Цзиньшацзян - «ріка золотого піску» і лише в нижньому плині має в китайців назва Янцзицзян. Це назва ріка одержала на честь міста Янцзи, сучасне місто Янчжоу. У назві міста елемент ян - «тополя», цзи - «населений пункт». Т.е. назва Янцзицзян означає «ріка тополевого міста».

Pages: 1 2 3

Збережи - » Декан - плоскогір’я в Індії . З'явився готовий твір.

Декан - плоскогір’я в Індії





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.