Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

Батько дав Робінзону гідну освіту й призначив його вивчати право. Він знав, що син мріяв про мореплавство. Батько серйозно та переконливо розраджував Робінзона, вмовляючи його знайти собі більш безпечне ремесло. Батько обіцяв Робінзону всіляку допомогу, якщо той залишиться вдома і прислухається до його порад. Незважаючи на прохання батька і матері, Робінзон все ж відпливає до Лондона на кораблі приятеля, бо жага мандрів штовхала його до мореплавства.

Із затонулого корабля Робінзон забрав і переправив на берег речі, які могли знадобитися на острові: їжу, одяг, зброю, порох, бритви, ножиці, ножі, теслярські інструменти. Якими необхідними умовами керувався Робінзон, вибираючи місце для житла на

острові? По-перше, «здорова» місцевість і прісна вода, по-друге, захист від спеки, по-третє, безпека від хижаків — людей чи звірів. По-четверте, вид на море, щоб не випустити нагоди визволитись, коли Бог пошле який-небудь корабель.

Чому Робінзон спочатку виношував стільки планів помсти людожерам, а потім відмовився від них і обрав позицію невтручання ? Робінзон замислився над тим, чи має він право бути суддею дикунів, убивати тих, хто йому особисто не заподіяв лиха. А якщо він закривавить руки людського кров’ю, то чим він відрізнятиметься від дикунів? Крузо збагнув, що для канібалів людожерство — це не злочин. Вони не усвідомлюють, що це гріх, оскільки є варварами, дикунами, нецивілізованими людьми.

Які риси характеру Робінзона допомогли йому вижити в таких складних життєвих обставинах і не перетворитися на дикуна ? Працелюбність, мужність, віра в свої сили, дбайливе ставлення до навколишньої природи, терпіння, віра в Бога.

ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ

І. А жити якось треба! (Перші кроки Робінзона на острові.)

2. Перетворення «острова Відчаю» на «острів Надії» (за романом Д. Дефо

3.«Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»)

4.Один день у ролі Робінзона (твір-мініатюра про сучасного Робінзона).

5.Велич науки і знань (за романом «П’ятнадцятирічний капітан»).

6.Як стати справжнім капітаном (за романом Ж. Берна «П’ятнадцятирічний капітан»).

7.Дік Сенд — справжній капітан і справжня людина.

8. Сильний людський характер в екстремальній ситуації (за оповіданням

Джека Лондона «Жага до життя»).

9. Вірш-звернення і настанова справжнім чоловікам (за віршем Ш. Петефі

«Коли ти муж, будь мужнім…»).

10. Перемога добра над злом у романі Р. Л. Стівенсона

Збережи - » Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо» . З'явився готовий твір.

Д. Дефо «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.