«Цивілізація» дикуна П'ятниці в романі Даніеля Дефо «Робінзон Крузо» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

«Цивілізація» дикуна П'ятниці в романі Даніеля Дефо «Робінзон Крузо»

У книзі Даніеля Дефо «Робінзон Крузо» описується історія людини, який потрапив на безлюдний острів і змушений був прожити там 27 років. Ця романтична історія розповідає, як важко було Робінзону вижити на острові. Він подолав багато перешкод, тяжко працював, щоб полегшити собі умови життя. Робінзон був позбавлений можливості спілкуватися з іншими людьми. Кожен на його місці міг зійти з розуму або накласти на себе руки. Тим не менш, Робінзон знайшов утіху в роботі, він пережив обставини і був нагороджений за це. Робінзон потрапив на острів, не маючи нічого.

А з часом він мав житло, велике господарство, кожен його день проходив в роботі і турботах. Він збудував на острові свій маленький світ, і з часом знайшов у ньому втіху. Робінзон узяв від цивілізації лише найкраще. Разом з минулим він залишив погані звички, неможливість контакту з іншими людьми примусила його повернутися до Бога, ніхто не заважав приміряти прочитане в Біблії до свого життя. Року, проведені на самоті, зробили Робінзона відлюдним. Він мріяв повернутися до людей, і разом з тим боявся цього. Тому, коли Робінзон побачив на піску відбиток людської ноги, це була для нього приголомшлива несподіванка. Велика радість змінилася жахом, коли він дізнався, чиї сліди бачив на піску.

Дикуни-канібали, Які відвідували острів Робінзона, були людьми, про яких він так довго мріяв. Але він не міг спілкуватися з людьми, які їли собі подібних.

Робінзон стежив за дикунами кожен раз, як вони припливали на острів, і одного разу йому вдалося врятувати невинну жертву, призначену на смерть. Цей випадок був першим контактом з людьми після довгих років самотності. І завдяки цьому у Робінзона з’явився товариш. Робінзон врятував дикуна від смерті, але дикун врятував Робінзона від самотності. Відтепер можливість спілкуватися зробила життя Робінзона більш повною. На жаль, П’ятниця, як і його вороги, теж був канібалом. Він не бачив поганого у вживанні людського м’яса. П’ятниця дуже здивувався, коли Робінзон поховав мерця-дикуна, убитого при порятунку П’ятниці. У його розумінні Робінзон знехтував їжею.

Ми можемо пред’являти звинувачення П’ятниці, адже він жив згідно з законами свого суспільства. Ці закони наказували йому полювати на людей з інших племен, вони не мали у своїй основі людяності. Це були вовчі закони. Дикуни завжди жили, очікуючи раптової смерті від ворога. Вони не намагалися роботою отримати собі їжу, вбивство людей було для них нормою. Таке розуміння життя не могло привести плем’я П’ятниці до розвитку. Вони жили як звірі, навіть гірше, тому що звірі не вбивають собі подібних для їжі, а полюють на інших тварин.

Ми бачимо, як змінюється П’ятниця, спілкуючись з Робінзоном Крузо. Кожній людині притаманні доброта і людяність, і вони отримують поштовх до розвитку, коли п’ятницю приймає моральні цінності Робінзона як свої. З часом він розуміє, що його колишня життя не мала майбутнього.

Протиставлення двох цивілізацій у романі Даніеля Дефо - це, перш за все, протиставлення відсталості і прогресу. Усвідомлюючи хибність своїх минулих переконань, п’ятниця стає морально вище, і це його перевага над людьми свого племені. Історія становлення та розвитку людяних принципів П’ятниці має для нас велике значення. Адже це не тільки показ розвитку людських цінностей, а й застереження читачам. І в сучасному житті є люди, які на шляху до своєї мети не вважаються з іншими, грубо нехтуючи загальнолюдськими цінностями. Але, як вказує автор, Кожен може підняти свою духовність від дикуна до цивілізованої людини.

Збережи - » «Цивілізація» дикуна П'ятниці в романі Даніеля Дефо «Робінзон Крузо» . З'явився готовий твір.

«Цивілізація» дикуна П'ятниці в романі Даніеля Дефо «Робінзон Крузо»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.