Чому Захар «ще більше Обломів, чим сам Ілля Ілліч» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Чому Захар «ще більше Обломів, чим сам Ілля Ілліч»

Незважаючи на те, що Обломів - пан, а Захар - його кріпак, вони те саме що один одному. А. Рыбасов Із самого початку роману ми бачимо величезну подібність між паном і його слугою. Обоє вони виросли в тому самому місці, звикли до певного способу життя. Їм чужо був рух, їх залучало тихе, розміряне життя, без особливо яскравих подій. Обломів і Захар нерозривно зв’язані друг сдругом.

Як Ілля Ілліч не зміг би прожити без слуги, що доглядав би за ним, так і Захар не зміг би прожити без пана, якому треба було прислужувати. Незважаючи на постійні сварки й лайки, Захар істинно любить свого пана й не представляє життя без нього. Після ж смерті Обломова ми бачимо жалюгідний стан його слуги й розуміємо, що життя Захара без пана нестерпна. “ Наш-Той годувальник-те, Ілля Ілліч, - заволав він, - знову пом’янув його сьогодні, царство йому небесне! Отакого пана відняв господь!

” Обломів і Захар - діти того самого часу, того самого явища - “обломовщини”. Вони живуть по певним підвалинам, до яких вони були привчені з раннього дитинства. Обломів звик жити як у казці, щоб по велінню чарівної палички для нього було б усе завжди приготовлено, прибране й підібрано. Захар же не представляв життя без барства.

И все це життя з її повільною, нерухливою, бездіяльною вдачею яскраво Усі права захищені й охороняються законом &copy 2001-2005 олсоч. ру виражені автором одним як тільки словом - “обломовщина”. По ходу дій, що розвиваються, роману усе більше й отчетливее вимальовується наростаючий зв’язок між Іллею Іллічем і Захаром як двома останніми представниками Обломовки, що є лише прекрасним сном, вони кожний по-своєму свято зберігають у душі ті “перекази старовини глибокої”, що сформували їхні життя, характери й взаємини

Навіть коли Захар у середині роману жениться на куховарці Онисії, значно більше спритної, умілої й чистоплот-ний, він намагається по можливості не допускати її до Іллі льичу, виконуючи сам звичні роботи, без яких не мислить життя. Виходячи з обломовской іронії й жизневосприятия, а також опираючись на ключові моменти, побачені нами в текс-ті, ми з повною впевненістю можемо сказати, що Захар “ще більший Обломів, чим сам Ілля Ілліч”. Найбільше яскраво це виражено в наступному епізоді тексту: “Обломів з докором подивився на нього, покачав головою й зітхнув, а Захар дорівнює-задушливо подивився на вікно й теж зітхнув. Пан, здається, [думав: “Ну, брат, ти ще більше Обломів, ніж я сам…” Образ Захара необхідний у романі, без нього картина обло-I мовщины була б неповна

Збережи - » Чому Захар «ще більше Обломів, чим сам Ілля Ілліч» . З'явився готовий твір.

Чому Захар «ще більше Обломів, чим сам Ілля Ілліч»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.