Чи може любов бути жорстокою? (за твором «Рукавичка») | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Чи може любов бути жорстокою? (за твором «Рукавичка»)

Балада Шіллера вражає своєю простотою і в той же час насиченістю емоціями. Короткий твір вмістив у себе і емоції людей, що чекають на цікаві та жорстокі видовища, і поведінку красивих сильних хижаків, яких людина кидає собі на розвагу. І на цьому тлі блискавкою проноситься історія кохання лицаря Делоржа й красуні Кунігунди. Та тільки чи можна їх стосунки назвати коханням?

Ми бачимо картину королівських розваг. На арену випускають лева — він спокійний і ніби зневажає увесь цей натовп, що називає себе цивілізованими людьми, а насправді прагне ницих утіх. Король наказує випустити ще звірів, і на арену вибігає лютий тигр. Та хижак відчуває силу і спокій лева, тож не бажає наражатися на небезпеку. Глядачі не задоволені спокійною поведінкою тварин і чекають на бійку. Аж ось по велінню короля випускають двох красенів-леопардів, вони нападають на тигра, здається, ось воно… починається! Та виявляється, що звірі мудріші за людей:

  • І вже підводиться лев;
  • Його могутній рев
  • Прогримів і став спокій;
  • І, не давши волі злобі рвачкій,
  • Люті лягли по короткім бою.
  • Чим же тепер розважиться натовп?

Довго чекати не прийшлось — па арену, прямо до хижаків, падає рукавичка однієї з дам. Це юна Кунігунда вирішила перевірити почуття свого вірного лицаря Делонжа. Красуня просить його довести своє кохання та дістати її рукавичку. Не вагаючись, відважний лицар спускається на арену до звірів, і під переляканими поглядами натовпу, що від несподіванки затамував подих, приносить дівчині рукавичку. Вона у захоплені, її погляд обіцяє Делонжу щасливі хвилини кохання, натовп у захваті вітає сміливця, тільки лицар невеселий:

Він рукавичку в лице їй кинув: «Подяки, дамо, не треба мені!» — Сказав і її покинув.

Безперечно, юнак у цю хвилину за зовнішньою красою коханої побачив справжню Кунігунду, жорстоку й бездушну, для якої навіть людське життя подібне до іграшки в її розвагах. На моє переконання, цей страшний випадок у житті Делонжа, все ж таки відіграв і позитивну роль. Завдяки йому, в лицаря немов спала полуда з очей, і думаю, це дасть юнакові змогу краще розбиратися в людях.

Збережи - » Чи може любов бути жорстокою? (за твором «Рукавичка») . З'явився готовий твір.

Чи може любов бути жорстокою? (за твором «Рукавичка»)





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.