Богдан Хмельницький | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Богдан Хмельницький

Богдан Хмельницький - син українського шляхтича Михайла, що був урядником у місті Чигирині й недалеко від Чигирина мало невеликий хутір Суботин. Ще зовсім молодим Богдан вступив у козацьке військо. Зовсім незабаром усі помітили, що з нього вийде хоробрий і відважний козак-лицар і розумний керівник. Як козацький старшина він брав участь у численних битвах з турками, а в одній з битв 1620 року боровся поруч зі своїм батьком. Батько загинув у тій битві, а молодий Богдан потрапив у турецьку неволю, де пробув два роки. Покинувши полон, став сотником Козацького війська, і знали його запорожців як відважної й розумної людини. Після невдалого козацького повстання в 1638 році Хмельницький жив постійно в Чигирині або у своєму хуторі Суботин, успадкованому від батька. Чигиринський староста й урядники не довіряли йому й боялися його. Тому часто посилали його з козаками в степу знищувати татарські загони.

Коли ж в 1647 році Хмельницький рушив із сотнею козаків у степ, Чаплинский напав зі своїми гайдуками на Суботин. Тоді Богдан Хмельницький вирішив помститися за таку несправедливість і за несправедливості до народу не тільки Чаплинскому, а й усім подібний до господів, які зухвало поводилися з народом. Він поїхав на Січ, скликав всіх козаків, які малими загонами перебували по степах, і розповів їм про несправедливість, що відбувалася навколо. В 1648 році він рушив проти польського війська й всієї шляхти, що була в Україні. Незабаром стали приставати до козаків і молодий і старі, і Богдан уже створив навколо себе велике військо й почав перемагати поляків.

Під Жовтими Водами розбив військо Стефана Потоцкого, а його самого взяв у полон. Під Корсунем розбив головні польські сили й взяв у полон обох польських воєначальників: Потоцкого й Калиновского. Добродії й орендарі, зачувши про те, що відбулося біля Жовтих Вод і Корсуня, самі почали тікати з України, утік також і князь Ярема Вишневецкий, найжорстокіший ворог козаків. Видатною подією в Україні було ухвалення рішення Богданом Хмельницьким про возз’єднання України з Росією, що відбулося в місті Переяславі в 1654 році. Гетьман Хмельницький мав в українській історії більшу славу, тому що він перший рішуче повів козацьке військо на боротьбу за волю народу й рідної землі. Про Хмельницького народ складав пісні, з яких багато хто дотепер збереглися. Його прославили наші письменники у віршах, оповіданнях і повістях. У Києві, на площі перед храмом святої Софії, коштує гарний пам’ятник Хмельницькому

Збережи - » Богдан Хмельницький . З'явився готовий твір.

Богдан Хмельницький

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.