Бланш Дюбуа - характеристика літературного героя | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Бланш Дюбуа - характеристика літературного героя

Бланш Дюбуа (англ. Blanche Dubois) - героїня п’єси Т. Вільямса «Трамвай« Бажання »(1947), що здобула тріумфальний успіх на сценах кращих театрів світу і по праву є класикою американського театру. Б.Д. відноситься до типу традиційних героїв Вільямса. Це, за словами американського літературознавця Іхаб Хассана, «одинока жертва чи аутсайдер, не приймає норми, безжально нав’язувані світом, хтось з« породи втікачів »».

Вільяма представляє Б.Д. в момент, коли, вимушений бігти з рідних місць, вона шукає притулку у своєї молодшої сестри Стели, яка живе з чоловіком Стенлі Ковальським на убогій околиці Нового Орлеана, в тісній квартирці на вулиці з помпезною назвою Єлисейські поля. Після того, як батьки Б.Д. померли, а Стелла виїхала в місто шукати своєї частки, родове гніздо - плантацію «Мрія» - довелося покинути: будинок пішов на погашення заставних. Позаду у Б.Д. трагедія заміжжя. Аллан, так гаряче нею улюблений, - молодий поет, красень, - виявився гомосексуалістом. Він наклав на себе руки, коли дізнався, що Б. розкрила його таємницю. Після його загибелі Б.Д. намагається ізбить тугу, розпач у випадкових зв’язках, пускається у всі тяжкі, так що містечко, де вона живе, скандалізувати її пригодами. Так Б.Д. виявляється у сестри. Благодушна, податлива Стелла цілком пристосувалася до «низькою» середовищі. В очах нервової, вразливої, зарозумілою Бланш заміжжя молодшої сестри - очевидний мезальянс: Стенлі - з низів, простий трудяга. І вона - розумна, прониклива, витончена, добра Бланш - з невиправданим і двомісні зарозумілістю (реліктом колишніх аристократичних замашок) чи не з першої ж зустрічі починає третирувати людини, в укритті якого знайшла собі притулок. А Стенлі, звиклий бути повновладним господарем в будинку і верховодити серед своїх приятелів, ледь-ледь терпить присутність наглої і незваною гості. Обидві сторони налаштовані войовничо, але виклик кидає героїня, яка своїми вчинками ж наближає неминучу згубну розв’язку.

Стенлі видобуває свідоцтва непорядного минулого Б.Д. і розкриває очі простодушному холостяку Мітчу, на якого нетутешній шарм і чарівність Б. справили впечат ня. Той пориває з нею. Сам же Стенлі, добиваючи ненависну своячку, знущально дарує їй автобусний квиток до містечка Лорел, звідки вона була змушена бігти до Стелли. Запекло і безжально Стенлі розтрощує її фантазії, глумиться над її «благородними», «світськими» претензіями, місце яким у «дерьмово старістю». Стенлі, що чинить насильство, ведбм прихованим і лютим прагненням остаточно зруйнувати Б. з її ненависними «обноски» - тим ідеальним світом, який, незважаючи ні на що, живе в її неприкаяної душі.

У жорстоких, згубних взаєминах Б.Д. і Стенлі Ковальського знайшов відображення властивий драматургу напружений інтерес до глибинних, підсвідомим пластів психіки. Крім того, у відносинах цих героїв простежується завжди хвилювали Уіль-ямсу колізія слабкості і сили.

3 грудня 1947 в театрі «Етель Баррімор» відбулася прем’єра п’єси «Трамвай« Бажання », поставленої режисером Еліа Казаном з Джесікою Тенді в ролі Б.Д. і Марло-ном Брандо в ролі Стенлі Ковальського, першої серйозної ролі, що визначила шлях цього актора до слави. У 1951 році Е. Казан здійснив постановку фільму «Трамвай« Бажання »з тим же Брандо і Вів’єн Лі в ролі Б.Д. До цього вона зіграла Бланш в Лондоні, в театрі «Олдвіч».

Збережи - » Бланш Дюбуа - характеристика літературного героя . З'явився готовий твір.

Бланш Дюбуа - характеристика літературного героя

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.