Благородний лицар Дон Кіхот — герой І дивак | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Благородний лицар Дон Кіхот — герой І дивак

Твір за романом Мігеля де Сервантеса Сааведри «Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі» «Премудрий гідальго Дон Кіхотз Ламанчі» (1604-1607) - книга, яка зробила свого автора популярним не тільки у себе на батьківщині - в Іспанії, але й у всьому світі. Роман займає друге місце за кількістю мов, якими його перекладено (перше місце посідає Біблія), ім’я Дон Кіхота стало називним і означає людину, яка нізащо /ніколи не відступає від власних уявлень про красу, добро, гуманність. Дон Кіхот - це лицар, готовий заради високої мети іти навіть на смерть. Самотній мрійник протистоїть прозі життя, іде назустріч небезпеці, прагне знищити зло. Дон Кіхот увійшов до галереї «вічних образів».

Останні 15 років життя є найбільш плідними у творчості письменника. Сервантес звертається майже до всіх жанрів, які на той час існували в іспанській літературі: пише «Повчальні новели», сатиричну поему, збірку п’єс та інтермедій. Ідейний задум цього твору є глибоким і багатоплановим. З одного боку, Сервантес розвінчує середньовічні лицарські романи, яких у Іспанії з’явилося дуже багато. Для цього автор розгортає перед нами історію комічних пригод - пародію на лицарський роман. Та водночас письменник зобразив і широку картину сучасної Іспанії: протест проти гноблення суспільних верхів, злидні та безправ’я народу. Сам же Дон Кіхот стає благородним захисником пригнічених, борцем проти суспільної несправедливості. Так поряд із комічним безумством Дон Кіхота з’являється і висока мудрість гуманіста. Це й породжує відчуття подвійності цього образу.

Бідний сільський гідальго (лицар) намагається побудувати своє життя на зразок лицарської подорожі, про яку читав у книгах. Кожна пригода розкриває контраст між уявним життям, вичитаним у романах, і реальною дійсністю. Невідповідність починається з власного імені - Алонсо Кіхано стає Дон Кіхотом Ламанчським, його худа шкапа - лицарським конем Россінантом, тваринниця із сусіднього села - прекрасною дамою Дульсинеєю Тобоською. Проте нас полонить благородство і мудрість героя. У багатьох його промовах і вчинках виражено найвищі ідеї гуманізму епохи Відродження: захист слабких і знедолених, прагнення простої людини до свободи, намагання мирним шляхом врегулювати конфліктні ситуації, водночас, коли треба, захистити батьківщину, свою родину і майно.

Погляди Дон Кіхота на гуманне суспільство ілюструє факт настанов Санчо Панса, який із примхи герцога стає «губернатором». У цій діяльності Лицар Печального Образу радить Пансі керуватися не законом, а справедливістю і милосердям, однаковим щодо багатих і бідних.

Збережи - » Благородний лицар Дон Кіхот — герой І дивак . З'явився готовий твір.

Благородний лицар Дон Кіхот — герой І дивак

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.