Біографічний опис цікавої людини: Софія Ротару | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Біографічний опис цікавої людини: Софія Ротару

Софія Ротару (повне ім’я - Софія Михайлівна Евдокименко-Ротару) - російська, українська й молдавська співачка, музикант, танцівниця, музичний продюсер, кіно-продюсер, акторка, ділова жінка. Відома голосом альт, стала першою поп-співачкою, що співала речитативом. Користується суспільним визнанням. Кар’єру Софії Ротару ознаменована міжнародним успіхом на музичній сцені, а також численними розбіжностями, причиною яких стало походження Софії Ротару, особливо в країнах Східної Європи. Преса кличе її «Піп Корольової». У її репертуарі є більш ніж 400 пісень на російському, українському, молдавському, болгарському, сербському, польському, германському, итальянском. іспанській і англійській мовах. В1988 році співачка нагороджена званням Народної артистки СРСР. В 2000 році Вищої академічною радою України вона былы визнана кращою українською естрадною співачкою Хх-Го сторіччя. Сьогодні Софія Ротару є громадянкою України й почесною громадянкою Криму.

Проживає вона у Ялті й Києві. Творчість Софії Ротару було неодноразово відзначене почесними званнями: в 1976 році їй привласнене звання Заслужена артистка Української РСР, в 1985 - Народна артистка Української РСР, Народна артистка Молдавської РСР, Лауреат премії Ленінського Комсомолу, Герой України, Кавалер «Ордена Республіки» (Молдавія).

У різний час українське село Маршинци, у якому народилася співачка, ставилося до Австро-Угорщини, Молдавії, Румунії, що була причиною різного написання ім’я й прізвища. У титрах фільму «Червона Рута» Софія з’являється ще із прізвищем Ротарь. Писати прізвище на молдавський порядок з буквою «в» наприкінці порадила Софії Эдита Пьеха.

7 серпня 2007 року Софія Ротару відзначила 60 - літній ювілей. Сотні шанувальників, а також відомі артисти й політики приїхали в Ялту з різних кінців миру, щоб поздоровити співачку. Президент України В. Ющенко нагородив Софію Ротару Орденом «За заслуги» II ступеня. Урочистий прийом з нагоди ювілею проходив у Садовому палаці.

Ушановування співачки продовжилися у вересні в Сочі, де на музичному конкурсі молодих виконавців «П’ять зірок» один з конкурсних днів був присвячений її творчості. А в жовтні 2007 року в Державному Кремлевськом Палаці пройшли ювілейні концерти С. Ротару, у яких взяли участь популярні виконавці Росії (А. Пугачова, Ф. Киркоров, Й. Кобзон, Л. Лещенко, Н. Бабкіна, В. Дайнеко та інші) і України (Т. Повалий, В. Меладзе та інші).

На даний момент Ротару веде активну гастрольну діяльність, бере участь у збірних концертах і телепрограмах. Перебуває у відмінній фізичній і вокальній формі, має величезний авторитет в українському й російському музичному колах.

Останній сингл 2007- го року «Я твоя любов» посідає перше місце, перебуваючи чотири тижні в чарті «Золотий грамофон» Російського радіо. З березня по травень 2008- го року, Софія Ротару перебуває в Ювілейному турне по Росії. Першим синглом в 2008-м року стала пісня «Квіти бузку», виконана на концерті присвяченому 8-8- му березня.

Збережи - » Біографічний опис цікавої людини: Софія Ротару . З'явився готовий твір.

Біографічний опис цікавої людини: Софія Ротару

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.