БІЛЬ У СПИНІ (ПРИЧИНИ Й ЛІКУВАННЯ) | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

БІЛЬ У СПИНІ (ПРИЧИНИ Й ЛІКУВАННЯ)

ЗМІСТ    

1. Основні правила поведінки при болях у спині

2. Біль, що це таке?

3. Загальні принципи боротьби з болем

4. Оперативні методи лікування

5. Заняття лікувальною фізкультурою

6. Література

1. Основні правила поведінки при болях у спині

Людині властиві почуття розчарування й подразнення через незадовільне функціонування свого організму, особливо якщо повторювані протягом декількох років обмеження рухливості й болю в спині поступово підсилюються й приводять до необхідності лікування в стаціонарі. Можливо, це пов’язане з надмірними вимогами до самого себе. По суті, людині властиво двоїсте відношення до хвороб хребта. У першому випадку він міняє обставини, що роблять на нього несприятливий вплив: це може стосуватися як виробничої діяльності, так і відпочинку, зокрема припинення занять спортом, пов’язаних з непосильними навантаженнями. У другому випадку людин готовий терпіти повторюваний час від часу болю в спині, пристосуватися до ситуації, примиритися з диськомфортом. Як би те не було, хвороби хребта рідко приводять до інвалідності.

Виникаючі у зв’язку із цим проблеми завжди індивідуальні й обумовлені безліччю різних факторів, фізіологічних і психологічних. Тому варто з’ясувати, що викликає болю: певне положення тіла, особливий рух, подразнення або пригноблений емоційний стан. Визначити причини виникнення хворій у хребті самому буває важко, особливо коли справа стосується психологічних факторів.

2. Біль, що це таке?

Майже кожна людина знає із власного досвіду, що таке біль. Однак для того, щоб краще зрозуміти її природу й наслідки, необхідно глибше проаналізувати це явище. Біль варто розглядати як сигнал небезпеки, що попереджає про те, що щось не в порядку. Цей сигнал украй важливий, щоб людина могла захистити себе від зовнішніх і внутрішніх травм. Останні можуть мати як фізичну, так і психологічну природу.

У даному зв’язку необхідно згадати про людях, хоча їх украй мало, з уродженою нездатністю відчувати біль. Вони часто вмирають передчасно, оськільки не в змозі захистити себе від небезпечних ушкоджень, таких, як колоті рани, опіки й ін. Реакція на біль в основному рефлекторна. Наприклад, ми отдергиваем руку, випадково доторкнувшись до гарячого предмета, і швидко піднімаємо ногу, наступивши на гострий предмет. Роговиця ока - одна з найбільш чутливих до болю частин організму, і ми моргаємо рефлекторно, якщо в око попадає навіть сама маленька смітинка. Біль може привести до рефлекторної відмови м’язів діяти. Наприклад, при переломі ноги біль викликає повільне рефлекторне припинення м’язової діяльності в ній, у результаті чого можливість руху нею виключається. Це важливо, оськільки навіть незначний рух може привести до ушкодження нервів і кровоносних посудин гострими краями зламаної кістки.

Болюче відчуття суб’єктивно й має індивідуальний характер. Біль, що Я відчуваю, - МОЯ. Таким чином, болеощущение відрізняється від інших почуттєвих сприйняттів, таких як зір і слух, що ми можемо розділити з іншими людьми, що бачать і чують те саме з нами. У теж час наша реакція на біль у більшості випадків попереджає й навколишніх: жестами, мімікою, рухами й звуками ми повідомляємо про свої мучення.

Хронічний біль не являє собою сигналу несподіваної небезпеки. Це трапляється, наприклад, при онкологічних і деяких інших захворюваннях. У подібних випадках біль викликає лише важкі страждання, які можуть повністю зруйнувати особистість хворого, і навіть робити несприятливі психічний вплив на нього близьких.

Отже, біль - це явище, що стосується в першу чергу окремо людини, але також більшою мірою влияющее на навколишнім.

3. Загальні принципи боротьби з болем

Теплолікування. Це здавна відомий метод полегшення хворій. Гаряча ванна, душ або лазня - от лише деякі зі способів розігріти тіло. На хворе місце можна також покласти гарячий рушник або грілку. Багато хто з використовуваних у процедурних кабінетах апаратів, наприклад короткохвильов і ультрависокочастотні, застосовують із метою розігрівання відповідних ділянок тіла.

При гострих станах краще діють болезаспокійливі лікарські препарати або шматочки льоду. При охолодженні погіршується провідність нервів і частина болючих імпульсів не досягає головного мозку.

Електонейростимуляция. Ця лікувальна процедура у вигляді електричного подразнення певних зон шкіри - ефективний спосіб ослаблення хворій.

Електроакупунктура – один з різновидів названого методу. На шкіру над болючою крапкою прикріплюють два електроди, струм, надходячи до них по проводам від джерела харчування, проходить через шкіру й викликає електричне подразнення, достатнє для пробудження нервових імпульсів у чутливих рецепторах. Ці імпульси, досягаючи центрів у спинному мозку, заважають проведенню й сприйняттю болючих відчуттів, у такий спосіб значна частина болючих імпульсів не сприймається свідомістю й тому не викликає страждань. Тривалість ефекту, отриманого в результаті цього впливу, коливається від 1 до 24 ч. По необхідності дану процедуру можна повторювати кілька разів у день. Електронейростимуляция являє собою вдалий варіант у тих випадках, коли при болях тривалого характеру постійне застосування анальгетиків не рекомендується. Цей метод не викликає яких-небудь побічних впливів, і тому він протипоказаний лише особам, серцева діяльність яких підтримується за допомогою пейсмейкера (електростимулятор серця)

Різноманітні мазі. При втиранні в шкіру вони також роблять деяку болезаспокійливу дію. Разом з тим виникаюче при їхньому застосуванні місцеве подразнення заважає болючим імпульсам досягти свідомості.

Болезаспокійливі лікарські препарати (анальгетики) . Частина із численних болезаспокійливих засобів можна купити лише по рецептах лікаря. Багато хто з них мають снотворну дію, тому при вживанні таких лікарських препаратів необхідно дотримувати відомої обережності, наприклад при водінні автомобіля або роботі, що вимагає концентрації уваги. Протизапальні засоби іноді теж зменшують біль, приглушаючи запальний процес, що викликає неї. Лікарські препарати, що розслаблюють м’язи, призначають у тих випадках, коли болючі відчуття супроводжуються напруженістю м’язів.

Корсет. Його використовують, щоб розвантажити хребет і забезпечити йому перебування в стані спокою, а також відгородити йому перебування в стані спокою, а також відгородити від рухів, що заподіюють біль. Корсет повинен бути затягнуть порівняно туго, що незручно при необхідності тривалого використання. До того ж у цих випадках спостерігається ослаблення м’язів внаслідок обмеження їхньої активності, тому при гострих блях не слід носити корсет 1-2 нед., а при хронічних хворобах хребта це дозволяється лише у виняткових випадках.

Витяжение хребта (тракция) . Це лікувальна процедура, використовувана при хронічних болях у хребті. З її допомогою відстань між хребцями в якімсь ступені збільшується, що зменшує тиськ на чутливі тканини, наприклад на нервові корінці. Відомо багато способів здійснення процедури витяжения. Хворий може при цьому лежати, сидіти або перебувати в підвішеному стані. Так, багато хто вважають, що вони домагаються ослаблення болів, повисши на дверному косяку. Є багато апаратів, ськонструйованих спеціально для витяжения хребта.

Часто лікар може послабити болю шляхом підшкірної ін’єкції анальгетика. Після цього біль нерідко заподіює менше занепокоєння, незважаючи на те, що терміни дії лікарської речовини пройшли. У цьому випадку вдається розірвати порочне коло, у якому болючий вплив підвищує м’язову напруженість, у свою чергу посилюючу болевосприятие.

4. Оперативні методи лікування

Питання про необхідність хірургічного втручання при захворюваннях хребта встає дуже рідко. У Швеції з багатьох тисяч осіб із серйозними хворобами хребта операції піддалося не більше 1%.

В 1960-1970 гг. межпозвонковие грижі оперувалися набагато частіше, ніж у цей час. Зараз лікарі затверджують, що в більшості випадків лікування повним спокоєм дає такі ж результати, що й операція. Природний процес видужання в цьому випадку (так само як і в багатьох інші) представляється найкращим. При деяких захворюваннях все-таки рекомендується хірургічний метод лікування.

Це доцільно, наприклад, коли межпозвонковая грижа впливає на функції кишкового тракту або сечового міхура, якщо, незважаючи на постільний режим або витяжение хребта, швидкого поліпшення стану хворого не наступило. Доцільність операції можна розглядати також, якщо протягом певного строку, незважаючи на запропонований постільний режим і анальгетики, болю усе ще дуже сильні.

5. Заняття лікувальною фізкультурою

Pages: 1 2

Збережи - » БІЛЬ У СПИНІ (ПРИЧИНИ Й ЛІКУВАННЯ) . З'явився готовий твір.

БІЛЬ У СПИНІ (ПРИЧИНИ Й ЛІКУВАННЯ)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.