Біблія: джерело людської мудрості | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Біблія: джерело людської мудрості

Серед пам’яток світової культури особливе місце займає священна Біблія, найстаріша Книга книг. Вона дає відповіді на питання, які завжди хвилювали людей, допомагає їм вирішувати складні проблеми. Біблія складається з сімдесяти семи книг, написаних у різні часи, різними авторами, різними жанрами, стилями, навіть мовами. Але всі вони сприймаються як єдина і неподільна на частини книга, як суцільний текст, який відтворює пошуки і життєвий досвід, норми моралі і джерело людської мудрості.

Біблія складається з двох розділів: Старого Завіту і Нового Завіту. У першій частині розповідається про початок світу і створення людини, про його життя, про недосконалість людей, занепад звичаїв і всесвітній потоп. Завершується Старий Заповіт Книгами Пророків, які є книгами надії. Думка про відродження зруйнованої зв’язку між Богом і людством продовжує Новий Завіт. У цій частині докладно розповідається про життя Ісуса Христа, його вчення, вчинені ним дива, його смерть, воскресіння і вічне життя. Ісус Христос - це Месія, володар Царства Божого, його місія - проповідувати любов і підтверджувати її добрими справами.

Біблія є пам’яткою найдавнішої писемності людства, яке включає юридичні кодекси, міфи, легенди, притчі, хроніки, псалми. Біблія - найвідоміша книга, перекладена 1829 мовами і прислівниками. Існує Біблія вже понад три тисячі років і буде жити, думаю, вічно. Вона вважається святою, тому що проголошує Слово Бога, відстоює високі моральні цінності. Біблія є витвором витонченої словесності і має літературно-художнє значення.

Яскраві й мудрі біблійні образи надихнули на створення нових творів письменників і художників, композиторів та кінематографістів. Як у сиву давнину так і сьогодні всі люди, які прагнуть до морального вдосконалення, вірять у справедливість і добро, звертаються до Біблії. Той, хто не читав цієї книги, не може вважати себе освіченою людиною. Але, я впевнена, таких людей з кожним днем стає все менше і менше.

Біблія - найбільша літературна пам’ятка, Книга книг, перекладена багатьма мовами світу. Це не твір художньої літератури. Біблія - це величне і філософське вчення про світ, про людей, про вічних моральних і духовних цінностях нашого світу. Ісус Христос - Син Божий, один з головних героїв Біблії, хоча і не можна визначити головних чи другорядних героїв цієї величної книги.

Всьому світу відомі притчі Ісуса Христа, які дивують нас своєю образністю і глибоким філософським змістом.

Відомою є притча про сівача. Про що ж йдеться у цій притчі? «Вийшов сівача, щоб сіяти, і ті зерна, що він сіяв, одні впали на край дороги, і пташки повидзьобували їх, другі впали на кам’янистий грунт, де вони висохли, інші впали в терен, і терен поглинув їх, а ті, що впали на добру землю, проросли. Ось такий, на перший погляд простою, є притча про сівача, але вона має глибокий символічний підтекст і є надзвичайно повчальною. Зерна порівнюються з людьми, які слухають вчення Христове. Ті, які не розуміють почутого, подібні до зерен при дорозі: їх краде лукавий. Дехто сприймає сказане, але потім захоплюється. Дехто приймає і розуміє все, але побутові щоденні клопоти, ніби терен, не дають зернам народитися. А ті люди, які слухають слово і плід приносять, подібні до зерен, які впали в добру землю.

Мене глибоко вразила ця притча, і я довго розмірковував над її змістом. Врешті-решт я приходив до висновку, що вона й справді стосується нашого життя. Вона стосується не тільки тих, хто слухає про Царство Небесне, а й тих, хто просто чує в своєму житті якісь корисні добрі слова. Адже люди, на жаль, не завжди їх сприймають, уподібнюючись зернам на кам’яному грунті або зернам в терні.

З притч Ісуса Христа мені також дуже запам’яталася притча про невід. Ісус проповідував, що Царство Небесне подібне до невода, який закинули в море, витягнули. А потім все хороше, що потрапило до невода, залишили, а нікчема відкинули геть.

Особисто мені дуже подобається те, що кожну притчу Ісуса Христа можна розглядати не тільки з точки зору християнського вчення, а й просто як надзвичайно повчальні слова для життя кого-небудь з нас. І справді, якому кількістю людей не дістає вміння відкидати геть усі лихі в собі, залишаючи тільки хороше!

Дуже цікавими є також притчі про скарб і про перлину.

Я з великим задоволенням читав притчі Ісуса Христа. На мою думку, кожен людина повинен прочитати Біблію, незалежно від її віри. Адже Біблія є не тільки книгою про християнське віровчення, а й справжньою скарбницею мудрості, духовної цінністю всіх поколінь і всіх народів.

Цар Соломон відомий нам як мудрий державний правитель і письменник. З його творчої спадщини до нас дійшли тільки притчі - невеликі прозові оповідання з глибоким філософським і повчальним змістом. Притчі царя Соломона справили на мене велике враження, тому що в них відобразилася мудрість цієї геніальної людини, світогляд того часу і філософські погляди людства. Притчі Соломона прості для сприйняття, але пронизані глибоким змістом. Вони актуальні навіть у наш час, так як змушують нас задуматися над своєю поведінкою, і ставленням до самого себе і до ближніх.

Постать царя Соломона оповита безліччю легенд і переказів, адже він жив ще в далекі часи. Коли Соломон зійшов на престол, йому було лише двадцять років. Його вороги зраділи, тому що вважали, що молодість і відсутність досвіду у справах нового царя допоможуть їм прийти до влади хитрощами.

Але Соломон виявився мудрим правителем, талановитим дипломатом і дуже розважливою людиною. Під час свого царювання всі важливі державні посади він віддав чесним і надійним людям, багато змінив, тому держава міцніла і розквітало, і Соломон відомий як мудрець і філософ. З цього приводу також існує легенда. Вона розповідає, що Соломон щедро віддав на спалення в жертву Богу багато голів худоби, щоб встановити добре відносини з північними племенами.

І наступної ночі Соломонові приснився сам Бог і сказав, що виконає будь-яке бажання нового царя за його щедру жертву. Соломон відповів, що хоче мати мудре серце, аби бути суддею своїм підданим і стати мудрим правителем. І Господь виконав бажання Соломона. Звичайно, це тільки легенда, але мудрість Соломона оспівана в багатьох літературних творах, ми і сьогодні захоплює його справедливістю і розумом.

Найвідомішою з життя Соломона є історія про двох жінок, які прийшли до нього, щоб він розсудив їх. Одна жінка звинувачувала іншої в тому, що вона вкрала у неї дитину. «У нас народилися діти, і дитина цієї жінки помер, і вона вкрала мою дитину, а мені поклала мертвого», - кричала обвинительница.

Справа була надзвичайно складним, адже не було ніяких доказів і свідків.

Соломон сказав: «Коли ми не можемо вирішити, чия це дитина, то разрєжєм навпіл його і віддайте кожній жінці половину». Тоді одна з жінок заплакала і почала благати, щоб дитину віддали іншій жінці, лише б тільки не вбивали немовляти.

Почувши це, Соломон розсудив: «Не вбивайте дитини і віддайте цій жінці. Вона готова віддати свою дитину, тільки б зберегти йому життя. Вона і є справжня мати ». Притчі Соломона і зараз дуже популярні: їх видають окремими книжками, різні віросповідання дуже цікавляться ними. Соломонові притчі вражають - своєю мудрістю, змушують нас замислитися, через ці притчі ми ніби отримуємо часточку мудрості великого правителя, царя Ізраїлю й Іудеї. Я вважаю, кожна людина повинна прочитати притчі царя Соломона і ознайомитися з його літературної та державною діяльністю.

Чому вчить нас Нагорна проповідь Ісуса Христа? Нагорна проповідь Ісуса Христа, з якою він звернувся до учнів, є основою вчення. Чому ж учить нас Нагорна проповідь? Головною уявної позицією Нового Завіту тобто теза «Бог є любов». У своїй Нагірній проповіді Христос проповідує любов як шлях до духовного очищення й порятунку: любов до ближнього, до своїх батьків, до Бога.

Проповідь Христа вчить нас вибачати і жити в мирі та злагоді з усіма. Людині він посилає прощення гасить гнів і ненависть, яку відчувають до нас. Якщо ми вибачаємо ворогам нашим, примиримося з ними, вони не будуть більше нашими ворогами - вчить Христос. Християнське вчення засуджує несправедливости життя, ні заздрість, помста і ненависть.

Pages: 1 2

Збережи - » Біблія: джерело людської мудрості . З'явився готовий твір.

Біблія: джерело людської мудрості

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.