Бібліотека без меж | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Бібліотека без меж

Мабуть, кожному доводилося готуватися до якогось уроку, писати реферат або просто шукати відповідь на певне запитання, користуючись послугами бібліотеки. Там багато книжок, журналів, газет, і дуже легко та зручно віднайти потрібну інформацію. З переліком книг та інших матеріалів, наявних у бібліотеці, можна ознайомитися в бібліотечному каталозі. Працівники бібліотеки завжди прийдуть на допомогу, якщо виникнуть труднощі в пошуку матеріалів. Але бібліотечні полички не безмежні, і деколи не вдається знайти потрібної інформації.

А тепер спробуйте уявити бібліотеку, яка не має меж і охоплює весь світ, в якій кожна країна має свої полиці. Матеріали в ній не паперові, а електронні, вони зберігаються в пам’яті комп’ютерів, розташованих у різних куточках світу. Зветься така бібліотека Всесвітньою комп’ютерною мережею Інтернет.

Щоб отримати матеріали з будь-якого питання в цій мережі, беремо каталог інформаційних ресурсів Ін-тернету. Це різні види електронної інформації, які зберігаються в пам’яті комп’ютерів, що об’єднані між собою за допомогою каналів зв’язку та спеціального обладнання. Цей каталог ресурсів, як і бібліотечний, складається з тематичних розділів і підрозділів. Наприклад, розділ «Наука й техніка» містить підрозділи про науково-дослідні організації, окремі галузі науки за алфавітом: авіація, біологія, географія тощо. Каталог Інтернету може бути паперовим або представленим на дискеті, компакт-диску чи в самій мережі Інтернету.

Якщо ви не можете знайти інформаційних ресурсів Інтернету зі свого питання за допомогою каталогів, звертайтеся до пошукових систем, які теж є безпосередньо в мережі. Сформулювавши їм запит, ви отримаєте перелік назв та адреси інформаційних ресурсів Інтернету з питань, що вас цікавлять. Користуючись каталогами та пошуковими системами, ви можете знайти необхідні матеріали як серед українських чи російських, так і серед інших ресурсів Інтернету. Більшість із них — близько сімдесяти відсотків — англомовні. От де стануть у пригоді шкільні уроки англійської мови!

За допомогою адрес інформаційних ресурсів Інтернету ці джерела можна переглядати, роздруковувати на папері і зберігати на диску комп’ютера у вигляді файлів. Особливістю найпопулярнішого зараз інформаційного ресурсу Інтернет — \Л/еЬ-сторінок — є широке застосування в них посилань на інші сторінки чи ресурси. Недарма роботу з ними порівнюють із плаванням під вітрилами чи ковзанням по хвилях.

ЗВичайно, це лише частка невичерпних можливостей всесвітньої мережі Інтернету. Вона має й інші переваги: електронна пошта, сайти новин, чат — розмови тощо. Але, сподіваємося, що ви зацікавилися цим рукотворним дивом.

Збережи - » Бібліотека без меж . З'явився готовий твір.

Бібліотека без меж

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.