Бенедикт і Беатріче - характеристика літературного героя | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Бенедикт і Беатріче - характеристика літературного героя

Бенедикт і Беатріче центральні персонажі комедії У. Шекспіра «Багато галасу з нічого» (1599-1600), іменовані також синьйор Фехтувальник і синьйора Шпилька. Після доблесної перемоги в Мессіні з’являється молодий знатний падуанец Б. разом зі своїм другом флорентійційців Клавдія. Б. відзначився на війні, принц цінує його «випробувану сміливість і незаперечною чесності розум». Весела вдача, галантність, незліченні гідності не заважають йому залишатися жінконенависником. Герой впевнений, що ніхто і ніколи не зможе завоювати його серце, бо він зважиться пов’язати свою долю тільки з самою багатою, розумною, красивою, лагідної і знатної дівчиною. При цьому вона повинна приємно розмовляти і бути хорошою музиканткою. Але оскільки таких у природі зовсім немає, то він вирішує назавжди залишитися холостяком. Серед тих, хто зустрічає молодих офіцерів, знаходиться і племінниця губернатора, жвава на мову і розумна Беатріче. Свою пристрасть до розіграшів і словесним перепалок вона пояснює тим, що «в небі танцювала зірка», коли вона з’явилася на світ.

Вимогливість Беатріче до майбутнього обранця теж висока: у ньому повинні поєднуватися пристрасність юнаки і досвідченість чоловіки. Між Бенедиктом і Беатріче постійно виникають словесні перепалки; варто їм лише зійтися, як розгорається жартівлива війна. Але, бачачи, як ця пара підходить один одному, принц і губернатор змовляються з’єднати пристрасних сперечальників. Бенедикта переконують, що Беатріче таємно любить його, те ж саме вселяють і Беатріче, викликаючи в обох справжнє почуття. Між тим Клавдія закоханий в дочку губернатора Геро, і скоро повинна відбутися заручини. Але злий і не терпить загальної атмосфери доброзичливості зведений брат принца хоче перешкодити заручини і влаштовує так, що Геро несправедливо звинувачують в невірності. Нещастя, що трапилося з Геро, відразу змушує Бенедикта і Беатріче об’єднати зусилля, з тим щоб врятувати честь Геро, і це їм цілком вдається. Бенедикт відмовляється від своєї клятви не одружуватися, «оскільки людина - істота непостійне», і всі якості, які він хотів би бачити у своїй обраниці, він знаходить у Беатріче.

Історія цих персонажів органічно приєднана Шекспіром до основної фабулі, взятій у Баіделло і Аріосто. Характери Бенедикта і Беатріче відтіняють похмуру історію оббреханих Геро, дозволяючи побачити в житті і світлий початок. Блискуче змагання персонажів навіяно дуеллю дотепності двох закоханих, описаних у Б. Кастільоне в книзі «Придворний», яку Шекспір, безумовно, знав. Ця ситуація повторена в «Приборканні норовливої» і в «Безплідних зусиллях любові», де Бірон і Марія є попередниками Бенедикта і Беатріче. Сильна, вимоглива натура Беатріче споріднена Порції з «Венеціанського купця».

Збережи - » Бенедикт і Беатріче - характеристика літературного героя . З'явився готовий твір.

Бенедикт і Беатріче - характеристика літературного героя

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.