Беккі Шарп героїня «роману без героя» Теккерея «Ярмарок марнославства» | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Беккі Шарп героїня «роману без героя» Теккерея «Ярмарок марнославства»

Беккі Шарп - справжня героїня у світі, що існує у відповідності з неписаними законами «ярмарку марнославства», образ якої запозичений Теккерея із знаменитого «Шляхи паломника» (1678-1684) Д. баньян. Б.Ш. - З утроби тієї «ярмарку», де торгують честю, життями, душами. Це її віртуозне втілення. Холодна розважливість - тольо одна з властивостей героїні, перш за все артистично обдарованої натури, що володіє рідкісним жіночим шармом і майже гіпнотичним впливом на оточуючих.

Зіставляючи Б.Ш. з її подругою Емілією Седлі-Осборн, автор змушений визнати якісну перевагу Б.Ш.: про Емілії йому часом нічого сказати - так бідний і елементарний світ цієї класично «блакитний» героїні, на відміну від типологічно подібних героїнь Ч. Діккенса позбавленої ореолу чудесного, фантастичного неправдоподібності. Програючи свого великого сучасника в художності, Теккерей виграє як реаліст. До Б.Ш., жадібної та безсовісної авантюристці, він прагне підходити реалістично, сумлінно відзначаючи не тільки дурні, але й рідкісні добрі порухи душі своєї героїні.

Так, при всіх своїх вадах вона в певному сенсі чесна, хоча б перед собою. Автор з явним співчуттям називає причини, що породили в героїні комплекс якостей, що сформували цю лицемірну, подловато натуру: «користь, егоїзм і нужда» - саме в такій послідовності. Холодна від природи, Б.Ш. ні в кого не потребує. З деяким збентеженням автор констатує чи не єдиний виняток: прихильність до неодноразово зраджували героїнею лагідної дурочка Емілії, її - часом! - Неясне відчуття провини перед подругою. Б.Ш. - дитя «артистичним» світу, вона донька вчителя малювання і французькою “канатної танцівниці». Теккерей неодноразово відтворює прикмети її зовнішнього вигляду (не настільки частий прийом у романі XIX століття): вона маленька, руденька, зеленоока. У залежності від поставленої задачі героїня може бути «сіренької мишкою» і чарівної Серцеїдки - такі перетворення для неї так само природні, як природна здатність при нагоді - щоб виявити смиренність і зворушливу некомпетентність - заговорити ламаною французькою, яким вона володіє досконало. Б.Ш. споріднена Шеріданом-ської леді Тізл, з насолодою неофіта що грає в «школу лихослів’я», з подивом і цікавістю осягає її закони.

Тільки для леді Тізл це випадкова гра, а для Б.Ш. участь у теккереївський «школі лихослів’я» - суть, природа. Вона холодний, розважливий гравець, абсолютно не здатний захопитися або забутися, - блискуча актриса «театру вистави» в розхожому сприйнятті. Героїня в якомусь сенсі «впливає» на зміну інтонацій авторської розповіді, в якому то байдуже, то з тихим обуренням, то з явним співчуттям, то гидливо описуються її «подвиги». Шлюб з добродушним Балбесом, дворянином Родоном Кроулі для неї - тільки щабель, за якою має послідувати неминуче, послідовне сходження. У якийсь момент світської кар’єри Б.Ш. виникає ілюзія можливості її прилучення до самих «верхах», адже її мета меж не має. Все вище і вище - так високо, як тільки можна.

Символічна відведена їй роль в одній з театралізованих шарад: вона грає Клітемнестру, і абсолютно очевидно, що вона здатна і на вбивство. Б.Ш. - ідеальна модель людини, що вирішила «пройти через все». Вона дійсно здатна на все, крім почуття любові, в якій відмовляє навіть своєму синові. Частково вона порівнянна з «вовчицею» Глафірою з п’єси О. М. Островського «Вовки та вівці» - їх ріднить холодна, лицедійській і хижа природа, але »Шв.Ш. зовсім немає готовності радіти життю. Насолода їй приносить тільки чергове досягнення поставленої мети. Поразка й самотність приймаються героїнею мужньо, хоча упокорюється вона тільки після відчайдушної боротьби. Зустрічаючи старих знайомих, які не бажають її дізнаватися, вона розуміюче, іронічно посміхається.

Збережи - » Беккі Шарп героїня «роману без героя» Теккерея «Ярмарок марнославства» . З'явився готовий твір.

Беккі Шарп героїня «роману без героя» Теккерея «Ярмарок марнославства»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.