Бахчисарайський фонтан | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Бахчисарайський фонтан

У своєму палаці сидить грізний хан Гірей, розгніваний і сумний. Чим засмучений Гірей, про що він думає? Він не думає про війну з Руссю, його не лякають підступи ворогів, і його дружини вірні йому, їх стереже відданий і злий євнух. Сумний Гірей йде в обитель своїх дружин, де невільниці співають пісню на славу прекрасної Зареми, краси гарему. Але сама Зарема, бліда і сумна, не слухає похвал і сумує, тому що її розлюбив Гірей; він покохав юну Марію, недавню мешканку гарему, що потрапила сюди з рідної Польщі, де вона була окрасою рідної домівки і завидною нареченою для багатьох багатих вельмож, що шукали її руки. Хлинули на Польщу татарські полчища розорили будинок Марії-ного батька, а сама вона стала невільницею Гірея. У неволі Марія в’яне і знаходить відраду тільки в молитві перед іконою Пресвятої Діви, у якої горить невгасима лампада.

І навіть сам Гірей щадить її спокій і не порушує її самотності. Настає солодка кримська ніч, затихає палац, спить гарем, але не спить лише одна з дружин Гірея. Вона встає і крадькома йде повз сплячого євнуха. Ось вона відчиняє двері і опиняється в кімнаті, де перед ликом Пречистої Діви горить лампада і панує порушувані тиша. Щось давно забуте ворухнулося в грудях Зареми. Вона бачить сплячу княжну і опускається перед нею на коліна з благанням. Проснувшаяся Марія запитує Зарему, навіщо вона опинилася тут пізньої гостею. Зарема розповідає їй свою сумну історію.

Вона не пам’ятає, як опинилася в палаці Гірея, але насолоджувалася його любов’ю безроздільно до тих пір, поки в гаремі не з’явилася Марія. Зарема благає Марію повернути їй серце Гірея, його зрада вб’є її. Вона загрожує Марії … Вилив свої зізнання, Зарема зникає, залишивши Марію в сум’ятті та у мріях про смерть, яка їй миліше долі наложниці Гірея. Бажання Марії збулися, і вона почила, але Гірей не повернувся до Заремі. Він залишив палац і знову віддався утіхам війни, але і в боях не може Гірей забути прекрасну Марію. Гарем покинута та забутий Гіреєм, а Зарема кинута в безодню вод правоохоронцями гарему в ту ж ніч, коли померла Марія. 94 Повернувшись до Бахчисараю пеклі згубного набігу на села Росії, Гірей спорудив в пам’ять Марії фонтан, який Млада діви Тавриди, дізнавшись це сумне переказ, назвали фонтаном сліз.

Збережи - » Бахчисарайський фонтан . З'явився готовий твір.

Бахчисарайський фонтан

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.