Б. А. Ахмадулина. Читач вірша - артист | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Б. А. Ахмадулина. Читач вірша - артист

Б. А. Ахмадулина (р. 1937). Поетові И. Сельвинскому належить думка: “Читач вірша - артист”. Для читання віршів взагалі, може бути, і не потрібно бути артистом, але є поети, що створюють добутки, читати які без артистизму, без проникнення в їх складні метафоричні образи, дійсно, не можна. Белла Ахатовна Ахмадулина - такий поет. Добірність, грація, особлива точність і музикальність слова, вишуканість метафор, легкий наліт архаїчності, тонка стилізація - характерні риси поезії Ахмадулиной:

  • Тягне мене стародавній склад
  • Є обаянье в древнім мовленні
  • Вона буває наших слів
  • И современнее й різкіше.

При всій своїй естетичності поезія Ахмадулиной аж ніяк не камерна, вона стикається з навколишнім світом, відчуваючи “любові й суму порив відцентровий”. В 1979 р. Ахмадулина брала участь у створенні знаменитого альманаху “Метрополь”, де спробувала свої сили в прозі. Її вірші зібрані в книгах “Струна” (1962), “Уроки музики” (1969), “Свіча” (1977), “Таємниця” (1983), “Сад” (1987) і ін.

Ахмадулина - талановита перекладачка. Випливаючи за Б. Пастернаком, вона з особливим успіхом перекладала грузинських поетів. Зразки цих перекладів - у збірнику “Сни про Грузію” (1977). Її літературознавчі інтереси традиційні й зв’язані головним чином із творчістю А.С. Пушкіна й М.Ю. Лермонтова.

Збережи - » Б. А. Ахмадулина. Читач вірша - артист . З'явився готовий твір.

Б. А. Ахмадулина. Читач вірша - артист

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.