Антифашистська тема Хильмара Вульфа | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Антифашистська тема Хильмара Вульфа

Антифашистська тема виявилася для письменника не випадкової. Через чотири роки після повісті «Син доглядача маяка» він написав свою останню, передсмертну книгу «Сліпий пасажир» (1939) -про долю хлопчика, переслідуваного фашистами. Подальша доля Хильмара Вульфа пов’язана із драматичними подіями, що розігралися в Данії в 40-е роки. Залишивши в 1939 році після важкої хвороби педагогічну роботу, він переїхав у Копенгаген. Тут і застала його окупація Данії фашистами 9 квітня 1940 року. Письменник болісно переживав трагедію батьківщини й умер, не побачивши її звільнення.

Особливе місце серед датських антифашистських Хильмар Вульф книг для детед займають добутки письменника Хильмара Вульфа, одного з активних учасників датського Опору. Хильмар Вульф - автор численних романів, присвячених життя рибалок його рідного острова Лоллан, відомий антифашист і борець за мир. Героїчну атмосферу боротьби з фашизмом відтворять оповідання Вульфа «Однаково я був підпільником» (1954) і повість для дітей і юнацтва «Пер бореться за волю» (1957).

Герой повести чотирнадцятилітній хлопчик Пер мріє боротися з фашистами й уважає не дуже важливою справою друкування листівок (цим займається його батько). Йому вдається врятувати лікаря, переслідуваного гітлерівцями. Він кидає гранату у фашистський автомобіль. Але поступово хлопчик починає розуміти, що теперішні підпільники борються з фашистами різними способами,, що «слово - теж зброя», і бере участь у поширенні антифашистських листівок. Після закінчення війни Перу врочисто надягають червону пов’язку в знак того, що він був теперішнім підпільником. Не випадково одна із глав цієї книги ввійшла в збірник «Мужність юних», присвячений героїчній боротьбі дітей різних країн.

Пер розуміє зміст підпільної боротьби завдяки людям, які оточують його. Самовідданість і героїзм робітника Келля Нильсена, редактори Андерсена, сміливців Йорна й Метте Ниссен викликали замилування й прагнення наслідувати їм не тільки в Пера, але й в інших людей. Усі допомагають хоробрим: і еда, і Хусман, і навіть старий пастор.

Тому-Те Вульф згадує стару датську приказку: «Ніколи не загине народ, що сам цього не захоче». У дитяче читання ввійшло також оповідання Вульфа «А пісня в серце в мене жива», присвячений проблемам інтернаціоналізму, подолання національних забобонів.

Збережи - » Антифашистська тема Хильмара Вульфа . З'явився готовий твір.

Антифашистська тема Хильмара Вульфа

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.