Андерсен Х. К. Истиная правда | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

Андерсен Х. К. Истиная правда

- Жахлива подія! - сказала курка, що проживала зовсім на іншому кінці міста, а не там, де трапилася подія. - Жахлива подія в курятнику! Я просто не смію тепер ночувати одна! Добре, що нас багато на нашесте!

И вона прийнялася розповідати, так так, що у всіх курей перинки повставали сторчма, а в півня скулився гребінець. Так, так, щира правда!

Але ми почнемо спочатку, а почалося все в курятнику на іншому кінці міста

Сонце сідало, і всі кури вже були на нашесте. Одна з них, біла куцоніжка, курка у всіх відносинах добропорядне й поважна, справно несуче покладене число яєць, сівши зручніше, стала перед сном чиститися й розправляти дзьобом перинки. І от одна маленька перинка вилетіла й упала на пів

- Ишь, як полетіло! - сказала курка. - Ну, нічого, чим більше я чищуся, тим роблюся гарніше!

Це було сказано так, у жарт, - курка взагалі була веселої вдачі, але це нітрохи не заважало їй бути, як уже сказано, досить і досить почтенною куркою. З тим вона й заснула

У курятнику було темно. Кури всі сиділи поруч, і та, що сиділа пліч-о-пліч із нашою куркою, не спала ще; вона не те, щоб навмисно підслухувала слова сусідки, а так, слухала краєм вуха, - так адже й треба, якщо хочеш жити у світі із ближніми! І от вона не стерпіла й шепнула іншій своїй сусідці:

- Чула? Я не бажаю називати імен, але отут є курка, що готова вискубати собі все пір’я, щоб тільки бути покрасивее. Будь я півнем, я б нехтувала її!

Саме над курми сиділа в гнізді сова із чоловіком і дитинками; у сов вуха гострі, і вони не упустили жодного слова сусідки. Всі вони при цьому посилено обертали очами, а совиха махала крильми, точно опахалами

- Тс-З! Не слухайте, дитинки! Втім, ви, звичайно, уже чули? Я теж. Ах! Просто вуха в’януть! Одна з курей до того забулася, що прийнялася вискубувати собі пір’я прямо на очах у півня!

- Prenez garde aux enfants [обережніше, тут діти (франц.)] - сказав сова-батько. - Дітям зовсім не слід слухати подібні речі!

- Треба буде все-таки розповісти про цьому нашій сусідці сові, вона така мила особа! - И совиха полетіла ксоседке.

- В-Гу, у-гу! - загукали потім обидві сови прямо над сусіднім голубником. - Ви чули? Ви чули? В-Гу! Одна курка вискубала собі все пір’я через півня! Вона змерзне, змерзне до смерті! Якщо вже не змерзнула! В-Гу!

- Курей-Курей! Де, де? - воркотали голуби. |

- На сусідньому дворі! Це майже на моїх очах було! Просто непристойно й говорити об цьому, але це щира правда!

- Віримо, віримо! - сказали голуби й заворкотали сидячої внизу курям:

- Курей-Курей! Одна курка, говорять, навіть дві, вискубали собі все пір’я, щоб вирізнитися перед півнем! Ризикована витівка! Можна адже простудитися й умерти, так вони вуж і вмерли!

- Кукареку! - замів півень, злітаючи на забір. - Проспитеся. - У нього самого ока ще зовсім сліпалися від сну, а він вуж кричав:

- Три курки загинули від нещасної любові до півня! Вони вискубали собі все пір’я! Така бридка історія! Не хочу мовчати про неї! Нехай рознесеться по всьому світлу!

- Нехай, нехай! - запищали кажани, закудахтали кури, закричали півні. - Нехай, нехай!

И історія рознеслася - знадвору у двір, з курятника в курятник і дійшла нарешті до того місця, звідки пішла

- П’ять курок, - розповідалося отут, - вискубали собі все пір’я, щоб показати, хто з них більше схуд від любові до півня! Потім вони заклювали один одного на смерть, у ганьбу й посоромлення всьому своєму роду й у збиток своїм хазяям!

Курка, що упустила одну перинку, звичайно, не довідалася своєї власної історії й, як курка у всіх відносинах поважна, сказала:

- Я нехтую цих курей! Але таких адже багато! Про подібні речі не можна, однак, мовчати! І я, зі своєї сторони, зроблю всі, щоб історія ця потрапила в газети! Нехай рознесеться по всьому світлу - ці кури й весь їхній рід коштують того!

И в газетах дійсно надрукували всю історію, і це щира правда: одній маленькій перинці куди як не важко перетворитися в цілих п’ять курей!

Андерсен Х. К. - Калоші щастя

Збережи - » Андерсен Х. К. Истиная правда . З'явився готовий твір.

Андерсен Х. К. Истиная правда

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.