Вогонь Прометея( твір-мініатюра по трагедії Эсхила “Прикутий Прометей”)

Античне мистецтво з його неперевершеними майстрами літератури, живопису, скульптури й зодчества пережило століття. Образи й сюжети античної міфології широко використовувалися наступними поколіннями, не забуті вони й сьогодні. Одним із самих прекрасних для мене є давньогрецький мир про Прометее, що похитили вогонь із піднебіння й навчило людей ним користуватися. Цей міф став нам відомий завдяки збереженій спадщині Эсхила – основоположника античної трагедії

Із циклу трагедій про Прометее ми довідаємося, що цей титан допоміг верховному богові Зевсу захопити владу, здобути перемогу над іншими титанами, однак став проти нього, коли Зевс вирішив знищити людський рід. Відповідно до давньогрецької міфології, люди раніше були нерозумними, у них не було божественної іскри: Раніше люди Дивилися й не бачили, і, чуючи, Не чули; у якихось мріях сну Тягнули життя… І все-таки ті, хто “без думки здійснювали всі”, привернули увагу Прометея, і він вирішив їм допомогти: титана приніс людям небесний вогонь, розбудивши цим їхня свідомість, оскільки жодне тварина не має й сьогодні такої влади над вогнем, як людина. Однак це далеко не єдиний подарунок, що підніс Прометей людському роду: він навчив їхньому рахунку й листу, дав розум і мовлення, завдяки чому люди змогли зберігати свої знання й передавати їх з покоління впоколение.

Прометей навчив людей будувати житла й укриватися в них від холоду й жари, відкрив секрети руху небесних світил і таємниці лікарських рослин, навчив ремесел, мистецтвам, пояснив, як обробляти ґрунт. Багато добра приніс Прометей людському роду, бажаючи зробити людей розумн і щасливими, але викликав через це на себе гнів Зевса. Я думаю, верховний бог розсердився на титана не тільки за неслухняність – можливо, вона відчув силу людей, обретших знання й уміння завдяки божій іскрі, вселеній у них Прометеем. А будь-яка сила – це погроза влади. Тому Зевс так нещадний кослушнику.

Він велів Гефесту, богові-ковалеві, прикувати Прометея до скелі в дикій і пустельній місцевості. Влада й Насильство, послані Зевсом, супроводжують Гефеста, і їхнього серця не знають жалості. Однак, випробовуючи страшні борошна, Прометей мовчить. Гордий і сміливий, він не збирається каятися й просити прощенья, тому прямо відповідає Океанидам, запитувачем, за що Зевс засудив його на страждання: “За милосердя до людей, тому що сам він немилосердний”.

За непокору Зевс прирікає Прометея на ще більші випробування, але сила титана в тім, що він знає майбутнє: настане день, коли невдячний, жорстокий і мстивий Зевс буде повалений у незначність і довідається на собі різницю між владою й рабством. Прометей упевнений copyright

Збережи - » Вогонь Прометея( твір-мініатюра по трагедії Эсхила “Прикутий Прометей”) . З'явився готовий твір.

Вогонь Прометея( твір-мініатюра по трагедії Эсхила “Прикутий Прометей”)

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.