Виклад роману Салиньяка «Пригоди Телемаху»

Потім Телемак проходить по Єлисейських полях, де добрі царі й герої насолоджуються блаженством. Там він зустрічає свого прадіда Арцезия, що повідомляє Телемаку, що УЛИСС живо й незабаром повернеться в Итаку. Арцезий нагадує Телемаку, що життя швидкоплинне й треба думати про майбутнє – готовити для себе місце «у щасливій країні спокою», випливаючи по шляху чесноти. Арцезий показує Телемаку мудрих царів, від них легкою хмарою відділені герої, тому що вони «прияли меншу славу»: нагорода за мужність і ратні подвиги все-таки не може зрівнятися з воздаянием «за мудре, правосудне й доброчинне царювання».

Серед царів Телемак бачить Цекропса, єгиптянина, першого царя в Афінах – місті, присвяченому богині мудрості й названому її ім’ям. З Єгипту, звідки в Грецію прийшли науки, Цекропс приніс в Аттику корисні закони, приборкав вдачі, був людинолюбний, залишив «народ удосталь, а сімейство своє в убогості й не хотів передати дітям влади, уважаючи інших того гідними».

Триптолем, інший грецький цар, відзначений блаженства за те, що навчив греків мистецтву обробляти землю, орати її й удобрювати, зміцнивши своє царство. Так само повинен надходити й Телемак, на думку Арцезия, коли він буде царювати, – обертати народ до землеробства, не терпіти людей дозвільних

Телемак залишає царство Плутона й після нових пригод зустрічає на невідомому острові свого батька Улисса, але не довідається його. Телемаку є богиня Мінерва й говорить, що він тепер гідний іти по стопах свого батька й мудро керувати царством. Вона дає Телемаку наставляння: «Коли будеш на престолі, прагни до тієї тільки слави, щоб відновити золоте століття у своєму царстві… Люби народ свій і нічого не щади, щоб бути взаємно улюбленим… Не забувай, що цар на престолі не для своєї власної слави, а для блага народу… Бійся Богів, Телемак! Страх Божий – найбільший скарб серця людського. Прийде до тебе з ним і справедливість, і мир щиросердечний, і радість, і задоволення чисті, і щасливий надлишок, і непомрачимая слава».

Телемак вертається в Итаку й знаходить там батька

А. П. Шишкін

Pages: 1 2

Збережи - » Виклад роману Салиньяка «Пригоди Телемаху» . З'явився готовий твір.

Виклад роману Салиньяка «Пригоди Телемаху»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.