Твір за віршем Петефі «Коли ти муж, будь мужнім»

Мужчина — не покірна лялька. У вірші «Коли ти муж, будь мужнім…» Шандор Петефі говорить, що справжній чоловік ніколи не буде покірною лялькою, яку доля кидає туди-сюди. Відважні ніколи не злякаються собачого гавкоту злої долі. Поет закликає справжніх чоловіків не здаватися, а сміливо крокувати по життю.

Справжній герой ніколи не буде багато говорити. Він доведе свою правоту ділом, сміливо розгонить своїх ворогів і не буде хизуватися подвигами. Зробивши свою справу, він зникне, немов вихор.

Шандор Петефі вважає, що чоловік має боротися за правду, не боятися за неї пролити кров. Краще відмовитися від життя, ніж зрадити свої переконання. Справжній мужчина не може і не повинен жити в безчесті.

Свободу не можна віддавати навіть за всі багатства світу. Поет вважає, що ті, хто віддає свободу навіть за всі багатства світу, не гідні високого звання мужчин. Головним девізом справжнього чоловіка мають бути слова: «З торбою, але на волі». Відвага у боротьбі — ось ознака справжнього чоловіка. Остання строфа вірша розпочинається, як і всі попередні, словами: «Коли ти муж, будь мужнім». Відважній людині не можуть зашкодити ні доля, ні люди. Справжній чоловік має бути схожий на міцне дерево, яке ураган може вирвати з корінням, але не зігнути.

Збережи - » Твір за віршем Петефі «Коли ти муж, будь мужнім» . З'явився готовий твір.

Твір за віршем Петефі «Коли ти муж, будь мужнім»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.