Три цивілізації й «маленький» людина в них повість А. і В, Стругацких «Равлик на схилі»

“Равлик на схилі” – це чудовий зліпок нашого життя, перенесений у фантастичні умови, до яких і ми можемо довести наші ліси, де людин-філософ намагається знайти себе й зміст не тільки свого, але й загального буття. У повісті існують як би три цивілізації – Керування, Село й Місто подруг. Бачимо ми їхніми очами Кандида й Переца, так званих “маленьких” людей. Напевно, найтрагічніше в Керуванні й Селі, що це фактично наша реальність із невеликим відтінком гротеску й фантастики. Паперова й кабінетна тяганина, що доходить до абсурду таємність, марність і безглуздість діяльності багатьох людей, збори в нас викликають лише гірку усмішку як блискуча сатира. Мені здається, що історія появи Керування передана в розмові машин, підслуханій Перецем.

Так само, як машини людей, люди по-різному обговорювали й вирішували долю Лісу, поки щось магічне (або хтось) не висунуло ідею про те, що в кожному разі він повинен бути усунутий. Машини навіть виявилися гуманнее – вони зам’яли, люди ж цю ідею здійснили. Перець переживає страшну трагедію абсолютного нерозуміння: керівники не розуміють його, мрійника, він же “просто пропадає” сними.

Не зміг зрозуміти він і своя мрія – Лісу, знівеченого людьми і як би озлобленого проти них. “Добре б навчитися не боятися незрозумілого”, що лише тоді й можна зрозуміти. Це дійсно рецепт для лікування керівників від фальші, їхнє перетворення в “просто гарних людей”, а не проголошують про це. Але навіть сам Перець не зміг піти своїм словам і, як равлик, спробував сховатися в шкарлупу людини, що робить “усе, що йому накажуть”. Але Керування викладає йому жорстокий урок, не дозволяючи бути пасивним, як йому хочеться. Воно перетворилося в систему, здійснювану незалежно від людей, коли вони дійсно стають пасивними “винтиками”, і вона ж “робить їхніми активними нівелювальниками”, також незалежно від їхньої волі що створюють і підтримують її існування

Добрий філософ і філолог Перець стає Директором цього “ искореняюще- апарата, щоохороняє,”, і в нього проникають “бюрократичний” дух, і, бачачи ще й до цього безглуздість сполучення відділів Викорінювань і Охорони, він все-таки хоче зберегти “добре збиту організацію”, бажаючи направити її по шляху любові й поваги до Лісу. Але початок його діяльності й чудове пояснення Алевтиною суті всього що відбувається вбивають його ілюзії. Те, що він порахував “архімедяним” важелем – Влада й Наказ, можуть і потрібні лише для продовження чітко наміченого шляху copyright

Збережи - » Три цивілізації й «маленький» людина в них повість А. і В, Стругацких «Равлик на схилі» . З'явився готовий твір.

Три цивілізації й «маленький» людина в них повість А. і В, Стругацких «Равлик на схилі»

Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.