ТАЙВАНЬ | Довідник школяра – кращі шкільні уроки по всім предметам

ТАЙВАНЬ

Міцне фінансове становище й пошук можливостей більше вигідного вкладення капіталу сприяли росту тайваньських інвестицій за рубежем. З 1987 по 1992 р. Вони перевищили 19 млрд. $ - 9-е місце у світі й 2-е місце в АТР послу Японії, причому значні засоби направлялися в КНР. В 1992 р. Тайвань став третім за значенням інвестором у китайську економіку після Гонконгу й США, відтіснивши Японію на 4-Е місце. В1987 - 1992 р. Тайваньськие капіталовкладення перевищили за деякими оцінками від 3 до 5 млрд. $. Економічний розвиток Тайваню відбувався в ськладних зовнішньоекономічних умовах: дипломатична ізоляція, погроза військового нападу з материка, що тільки що так явно встала перед мешканцями острова у вигляді запуську китайських ракет поблизу узбережжя Тайваню, торговельні тертя із провідними партнерами через ринки збуту. товарів, знизити на них тарифи й мита, підвищити курс національної валюти. Усього за 1986-88 гг. Курс нового тайваньського долара піднявся стосовно американського $ більш ніж на 40 % - Це колосальний удар за експортними цінами, що привів до закриття багатьох експортних виробництв. Але й ці обставини не підрізали крила тайваньськой економіці, що переживає ще до того ж проблеми, пов’язані з ростом вартості робочої сили, і економічні кризи викликані воєнними діями в Перській затоці.

Тайвань іноді називають “країною перемігшого НЕПа” , Тому що його політико-економічна система дуже схожа на наш непівський соціалізм, що не відбувся. Це далеко не безуспішна система, що представляє собою симбіоз ідей народного соціалізму в політику, модернізованого конфуціанства в соціальному середовищі й твердому адміністративному початку, що пронизує всі пори суспільного організму однопартійна структура, власна відгодована партократия, цензура, маса ідеологічних регуляторів все це було присутнє на Тайваневі, але не заважало йому так, як заважає нам.

Якісні зміни у вигляді острова відбулися буквально на очах одного покоління, що особливо вражає через низький стартовий рівень. Від попереднього періоду 50-літнього японського правління в спадщину дісталася нерозвинена колоніальна структура виробництва, що включає в себе галузі, орієнтовані на обслуговування продовольчих і військових потреб Японії.

Рівень життя населення в післявоєнні роки був украй низьким.

Дефіцит ресурсів, як наслідок загального падіння виробництва збільшувався швидким приростом населення, у тому числі за рахунок біженців з материка. Це приводило до різкого росту цін. У період з 1946 по 1950 р. Ціни на споживчі товари збільшувалися в середньому майже В 7 разів.

Перехід в історично короткий строк від такого стану до нинішніх соціально-економічних показників при крайній убогості власних природних ресурсів і значних військових витрат дозволяє говорити про тайваньськом економічне чудо.

Джерела цього рукотворного “чуда” Лежать у вірно вибраній економічній стратегії. Закріпившись на острів, гоминьдановський режим приступився до господарських перетворень. Першим і самому яськравим у їхньому числі була Земельна реформа, Почата в 1949 р., суть якої полягала в тому, що замість частини конфіськованої землі землевласникові надавали пакет акцій тоді державних компаній, що зароджувалися, давали масу податкових і інших пільг, що підштовхували до відкриття власної індустріальної справи, забезпечували кредитами й госпомощью в період становлення тендітної спочатку національної промисловості. Проведення земельної реформи також орієнтувало на створення приватних сімейних ферм. Завдяки їм для селянських дворів, що володіють власною землею, зросла з 61 % економічного розвитку Тайваню, гоминьдановський режим провів ще ряд серйозних господарських перетворень. Особливістю Тайваньськой індустріалізації, що має безпосереднє відношення до сьогоднішніх успіхів, є заохочення розвиток дрібного й середнього приватного підприємництва до переваг якого ставиться здатність легко пристосовуватися й виживає в будь-яких умовах. У цей час на Тайваневі налічується не менш 770 тис. Дрібних і середніх компаній, 520 тис. з яких діє В сфері послуг і торгівлі, а 150 тис. є виробниками експортної продукції. Їхня важливість для економіки визначається тим, що вони забезпечують 65% вартості експорту й 70% зайнятості на острові.

Перевага дрібних і середніх підприємств у тайваньськой економіці не випадково. Якщо в соціально-економічній політиці Японія й Південна Корея, що де веде роль належить великим багатогалузевим концернам, пріоритетним був принцип “Цян го” - “Зробити потужним державу” , то для Тайваню, прихильного ідеям Суни Ят Сена, таким принципом став “Фу мини” - “Зробити богатим народ” . Тут уважали так: чим богаче кожний житель країни, тим богаче сама країна.

Поряд з державною політикою заохочення дрібних і середніх підприємств у їхньому росту й швидкому розвитку немаловажну роль зіграв соціокультурний фактор - орієнтація тайваньських ділових людей переважно на фамільні ресурси й на родинні узи в рамках клану. Претендувати на монополію при такому підході жоден підприємець не міг по чисто фінансових міркуваннях. Це вберегло Тайвань від структурних і галузевих криз.

Фамільний бізнес забезпечив найвищий рівень конкуренції усередині самого Тайваню, що сформувала за минулі роки надзвичайно вимогливий до якості внутрішній споживчий ринок; це саме по собі стало важливою ланкою для успішного експортного ринку - поставки на експорт не вимагали сверхусилий по підготовці персоналу й освоєнню тонкостей маркетингу, тому що різниця в рівні тим часом, що йде на експорт, і тим, що споживає “будинку” , практично немає. Принцип “дрібного дроблення” , таким чином, виявився надзвичайно вдалою економічною знахідкою.

Активним помічником і головним регулятором тайваньського ділового миру виступає держава. Під прямим або опосередкованим контролем “партії й уряду” перебуває більше половини всіх фінансових внеськів тайваньських компаній і корпорацій (близько 380 млрд. $) , Під доглядом держави - вся система телекомунікацій, металургія, залізниці, суднобудування, хімічна промисловість, виробництво будматеріалів, а також левова частина засобів масової інформації; Держава, крім того володіє 70% земельних угідь і тримає під твердим контролем банківську систему й обмінний курс тайваньськой валюти. Все інше було віддано ринку й приватній ініціативі, що вдячно відгукнулася на надану волю.

Держава заохочує приватну власність у трьох основних формах грошима, податковими пільгами й землею. Податкові пільги й тарифні заохочення особливих фінансування, то в цьому плані, крім практикуемих ськрізь кредитів під низькі відсотки, розстрочених позичок і т. д. В 1953 р. Стартувала Перша тайваньськая четирехлетка під гаслами, близькими нашій продовольчій програмі. Але на відміну від нас країна була нагодована й одягнена. Починаючи здійснення індустріалізації, Тайвань спочатку пішов Під импортзамещением звичайно розуміється приріст тої частини місцевого виробництва, що забезпечується за рахунок зниження частки імпорту в загальних поставках товарів на внутрішній ринок, однак незабаром стало ясно, що при невеликій території острова й невисокий покупательной здатності населення ця модель розвитку для нього безперспективна.

Перехід до нової стратегії Тайванем був обумовлений, з одного боку, вичерпанням можливостей импортзамещающей індустріалізації, а з інший приростом і якісним удоськоналюванням промислового потенціалу.

З настанням боргової кризи (початок 80-х років) положення змінюється: у кожну угоду про відстрочку або врегулювання заборгованості з ініціативи міжнародних фінансових організацій включалися статті про розширення експорту з метою полегшення сплати заборгованості. але при цьому росли втрати національної вартості через різницю в національних і інтернаціональних витратах. Крім того, оськільки більшість нових експортерів спеціалізуються на вивозі приблизно одного кола товарів, то розширення їхнього вивозу викликало загострення конкуренції на світовому ринку зниження цін на них. Недарма в ділових колах заходу активно обговорюється питання про те, ськільки країн, що розвиваються, відмовиться від експортної орієнтації після врегулювання кризи заборгованості.

Pages: 1 2 3 4

Збережи - » ТАЙВАНЬ . З'явився готовий твір.

ТАЙВАНЬ





Шкільні предмети. Шкільна фізика. Уроки з англійської, французької, німецької мов.